Новости Молодечно и Молодечненского района
03.06.2024 07:15
Что предлагают дома культуры в июне

Па 21 чэрвеня на фотавыставу «Мой любімы горад»;
да ўдзелу ў V Міжнародным фестывалі мастацтваў «Маладзечна City Art-2024» (завочная форма ўдзелу), падрабязнасці на сайце cks.by.

14 чэрвеня
Лебедзеўскі СДК, 11.00 – спартыўная праграма «Ты мацнейшы за наркотыкі»; 12.00 – акцыя супраць дамашняга насілля «Дом шчаслівага дзяцінства»
Палачанскі СДК, 12.00 – конкурс малюнкаў «Усе мы розныя – у гэтым наша багацце»; 16.00 – гутарка «Фішынг: што гэта такое і яго віды»
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – прафілактычная праграма «Наступствы незваротныя»
Маркаўскі СДК, 14.00 – гутарка «Беражы здароўе змоладу»; 16.00 – дзіцячая дыскатэка «У рытме лета»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – спартыўна-забаўляльная праграма для непаўналетніх «Мой стыль жыцця сёння – маё здароўе і поспех заўтра!»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.30 – гутарка «Лепшая тактыка – гэта прафілактыка!»
Чысцінскі СДК, 16.00 – кіналекторый «Мультылета»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – конкурсна-гульнявая праграма «Раз, два, тры, чатыры, пяць – лета! Некалі сумаваць»
Гарадоцкі СДКіТБ, 17.00 – сямейны вечар «Сакрэт добрых выхадных»

15 чэрвеня 
Раёўскі СДК, 13.00 – фотападарожжа ў прыроду «Колькі кветак у лета?»
Заскавіцкі СДК, 13.00 – радыёканцэрт «Дыскатэка 80-х»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – свята выхаднога дня «Добрая сустрэча плюс добры настрой»
Чысцінскі СДК, 16.00 – гульнявая праграма «Летняя гульнятэка»; 19.00 – дыскатэка «Лета-Ё»
Хажоўскі СДК, 16.00 – гульня-інтэрактыў «Адгадай героя»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – займальная гадзіна «Вясёлы калейдаскоп»
Красненскі СДК, 16.00 – гульня «Я змагу ўсё»
Відзеўшчынскі СДК, 17.30 – тэматычная дыскатэка «Быць здаровым – модна, класна!»
Лебедзеўскі СДК, 18.30 – вусны часопіс «Правілы бяспечнага выкарыстання банкаўскіх карт»; па 29 чэрвеня ладзіцца анлайн-фотаконкурс «Моладзь у аб’ектыве»
Гарадоцкі СДКіТБ, 19.00 – дыска-шоу-праграма «Танцы на біс»
Маркаўскі СДК, 20.00 – дыскатэка «Энергія будучыні»
Палачанскі СДК – па 21 чэрвеня ладзіцца інфармацыйная выстава «Мой выбар – жыць з пазітывам!»

16 чэрвеня
Беразінскі СДК, 12.00 – прафілактычная праграма «Наступствы незваротныя»; 12.30 – пазнавальная гадзіна «Тэрарызм – пагроза грамадства»
Пятроўшчынскі СДК, 12.00 – караоке-конкурс для дзяцей «Лепш за ўсіх»
Аляхновіцкі СДК, 13.10 – караоке «Любімыя песні»
Маркаўскі СДК, 14.00 – турыстычны паход «Разам весела крочыць»
Чысцінскі СДК, 16.00 – канцэрт «Добры настрой»
Заскавіцкі СДК, 16.00 – экскурсія «Беларусь – цудоўны край»
Гарадоцкі СДКіТБ, 17.00 – інфармацыйная гадзіна «Расліны-лекары»

18 чэрвеня
Палачанскі СДК, 11.30 – тэатралізаванае свята для дзяцей «Дзяцінства – вясёлая пара»
Хажоўскі СДК, 14.00 – гадзіна творчасці (малюнак на асфальце)
Раёўскі СДК – анлайн-фотавыстава «Колькі колераў у лета?»

19 чэрвеня
Чысцінскі СДК, 12.00 – дзіцячая праграма «Гульні нашага двара»
Красненскі СДК, 15.30 – акцыя «Азбука правоў дзіцяці»; 17.00 – круглы стол «Як пазбегнуць падману?»
Гарадоцкі СДКіТБ, 16.00 – гутарка «Законапаслухмяны грамадзянін»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – акцыя «Смак здароўя»
Раёўскі СДК – конкурс малюнкаў «Калі была вайна...»
Лебедзеўскі СДК – распаўсюджванне буклетаў «Як засцерагчы дзіця ад наркотыкаў?»
Беразінскі СДК – да 26 чэрвеня ладзіцца выстава «Пейзаж роднага краю»

20 чэрвеня
Лебедзеўскі СДК, 11.00 – майстар-клас «Гатуем карысны бутэрброд»
Маркаўскі СДК, 14.00 – экалагічная віктарына «Будзь прыродзе добрым сябрам»
Чысцінскі СДК, 16.00 – майстар-клас «Падзелкіна»
Заскавіцкі СДК, 16.00 – літаратурна-музычная кампазіцыя «Мой родны край»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – забаўляльная праграма «Пагуляй-ка»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – квэст-гульня «Здаровы лад жыцця і практычныя парады доктара Нехварэйкі»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – гульнявая праграма «У краіне Майдадыра»

21 чэрвеня 
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – прагляд фільма «Свет без дзіцячага насілля»
Гарадоцкі СДКіТБ, 13.00 – патрыятычная акцыя «Помніць сэрца, не забудзе ніколі»; 16.00 – гутарка «Што такое фашызм?»
Заскавіцкі СДК, 14.00 – гутарка «Як не стаць ахвярай фішынгу?»
Палачанскі СДК, 16.00 – велапрабег па памятных мясцінах у рамках акцыі «Прынясі кветкі салдату»
Чысцінскі СДК, 16.00 – дзіцячая праграма «Гульні нашага двара»
Маркаўскі СДК, 16.00 – дзіцячая дыскатэка «Бугі-вугі»; 18.00 – інфармацыйная гадзіна «Падлетак і алкаголь»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Падарожжа па залаты ключык»

22 чэрвеня
Лебедзеўскі СДК, 11.00 – мітынг-рэквіем «А заўтра была вайна»; 12.00 – гадзіна памяці «Людзі бессмяротнага подзвігу»
Палачанскі СДК, 12.00 – радыёканцэрт «Дарогі памяці»
Беразінскі СДК, 12.00 – радыёканцэрт «Песні вогненных гадоў»
Хажоўскі СДК, 12.00 – круглы стол да Дня памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны і генацыду беларускага народа «Не забудзем»; 15.00 – забаўляльная праграма да Дня моладзі; 20.00 – дыскатэка «Вечна малады»
Раёўскі СДК, 13.00 – урок патрыятызму «І ўспомніць страшна, і забыць нельга»
Заскавіцкі СДК, 13.00 – гульнявая праграма «Сёмушныя забавы»
Красненскі СДК, 14.00 – гутарка-дыялог «Жанчыны ў гісторыі»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.30 – гадзіна дзіцячага малюнка «Лета на асфальце»
Відзеўшчынскі СДК, 16.00 – гадзіна памяці «У чэрвені 41-га...»
Чысцінскі СДК, 17.40 – майстар-клас «Незвычайныя музычныя інструменты»; 19.00 – дыскатэка «Клубняк»

23 чэрвеня
Гарадоцкі СДКіТБ, 12.00 – традыцыйнае свята «Тройца. Зялёныя каляды»
Беразінскі СДК, 12.30 – лекцыя «Аб прыгажосці ўнутранай і знешняй»
Заскавіцкі СДК, 13.00 – радыёканцэрт «Рэха 90-х»
Аляхновіцкі СДК, 13.10 – конкурс «Краязнавец»
Маркаўскі СДК, 14.00 – канцэрт «Тройцу святкуем»
Чысцінскі СДК, 16.00 – забаўляльны марафон «Танцавальны мікс»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.30 – гадзіна настольных гульняў «Пагуляем разам з намі»

* У плане магчымыя змены.
Дадатковую інфармацыю можна знайсці на сайце cks.by ва ўкладцы «Наши учреждения».