01.06.2018 11:05

Что предлагают дома культуры в июне

Источник

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в июне 2018 года.

Что предлагают дома культуры в июне "Маладзечанская газета"

2 чэрвеня цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае ў аграсядзібу «У Слабадзе» на фальклорны фестываль «Сустракаем лета ў Слабадзе», прымеркаваны да Года малой радзімы. У праграме: завіванне вянкоў, майскі карагод, провады русалкі, горад майстроў, канцэрт з удзелам творчых калектываў раёна, частаванне гасцей, катанне на конях, квадрацыклах, лодках. Спецыяльны госць – Алег Хаменка і легендарны гурт «Палац». Пачатак у 11.00.

Клуб дадатковага развіцця «Happy kids world» запрашае на заняткі ў студыі і творчыя майстэрні.
З 5 па 28 чэрвеня ў цэнтралізаванай клубнай сістэме будуць працаваць акцёрская, музычная, этна-майстэрні, а таксама цыркавая і танцавальная студыі, запланаваны заняткі па журналістыцы, мантажы і апрацоўцы фота- і відэаматэрыялаў.

6 чэрвеня
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – гутарка з медыцынскім работнікам «ВІЧ, СНІД – як не трапіць у павуцінне»
Маркаўскі СДК, 13.00 – выязны канцэрт «Мой родны кут» у в. Кавальцы
Гарадоцкі СДК, 16.00 – дыспут «Прырода – наш дом, а мы гаспадары ў ім»

Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартландыя «Самы моцны, самы хуткі»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў працы «Надзея»

7 чэрвеня
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – квэст «Пірацкая бухта»
Чысцінскі СДК, 12.00 – дзіцячы кіналекторый
Палачанскі СДК, 13.00 – квэст-гульня для дзяцей «Вясёлыя піраты»

Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – гульнявая праграма «Дзецям пра доктара Нехварэйку»
Беразінскі СДК, 17.00 – музычная літаратурная кампазіцыя «Песні вогненных  гадоў»

8 чэрвеня
Заскавіцкі СДК, 11.00 – канцэрт «Лета зорнае»
Красненскі СДК, 11.30 – літаратурна-музычная кампазіцыя «Шануйце жыццё»
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Фотапаляванне»
Беразінскі СДК, 12.00 – спартыўны турнір «Здароваму – усё выдатна»

Лебедзеўскі СДК, 14.00 – канцэрт «Спявай, маё сэрца!»
Палачанскі СДК, 14.00 – квэст-гульня для дзяцей «Вясёлыя піраты»
Путнікаўскі СКБ, 15.00 – пазнавальная праграма «Каб любіць свой край, трэба яго ведаць»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – пазнавальная праграма да Міжнароднага дня сяброў
Хажоўскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «Нам не сумна ніколі»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – гульнявая спартыўная праграма «Самы хуткі»

9 чэрвеня
Лебедзеўскі СДК – фотавыстава «Краявіды Лебедзева» ў рамках Года малой радзімы (да 19.06)
Дубраўскі СКБ, 11.00 – канцэрт «Люблю лета»
Аляхновіцкі СДК, 11.00 – маладзёжная акцыя «Стоп! СНІД!»

Гарадоцкі СДК, 14.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Вясёлыя канікулы»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – спартыўныя спаборніцтвы па настольным тэнісе
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – гульнявая праграма «Добры дзень, іншаземка, або Наша любімая бульба»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – тэматычная праграма «Светлых пачуццяў палёт»
Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Белыя ночы»

Гарадоцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Мелодыі кахання»
Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Хажоўскі СДК, 19.00 – забаўляльная танцавальная праграма
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Дыскатэка 80-х»

10 чэрвеня
Палачанскі СДК, 11.00 – канцэрт «Да пабачэння, школа!» у Палачанскай СШ
Беразінскі СДК, 12.00 – спартыўны турнір «Здароваму – усё выдатна»
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – экалагічны паход «Вясёлыя турысты»
Маркаўскі СДК, 13.00 – выязны канцэрт «Будзь, сяло, весела!» у в. Скавародкі

Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – караоке-батл для людзей пажылога ўзросту «Песні 80-х»
Путнікаўскі СКБ, 17.00 – выязны канцэрт «Каханне ў нашых сэрцах» у в. Дзюблеўшчына
Радашковіцкі ЦКіА, 17.30 – выпускны баль «Ужо вы сталі дарослымі»
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – танцавальны вечар «Жыццё без шкодных звычак»


Запрашаем 2 ліпеня на гарадскі рыбалоўны турнір «Лавіся, рыбка!», які пройдзе ў рамках святкавання 630-годдзя Маладзечна. Спаборніцтва адбудзецца на вадаёмах парку Перамогі.

Да ўдзелу ў рыбалоўным турніры дапускаюцца асобы, якія дасягнулі 14 гадоў. Заяўкі падаюцца ў аргкамітэт (ДУК «Цэнтралізаваная клубная сістэма Маладзечанскага раёна», вул. Лібава-Роменская, 71) або па тэл. 77-28-52 да 20 чэрвеня (акрамя суботы і нядзелі).

Клуб дадатковага развіцця «Happy kids world» запрашае на заняткі ў студыі і творчыя майстэрні. У цэнтралізаванай клубнай сістэме да 28 чэрвеня будуць працаваць акцёрская, музычная, этна-майстэрні, а таксама цыркавая і танцавальная студыі, запланаваны заняткі па журналістыцы, мантажы і апрацоўцы фота- і відэаматэрыялаў.

20 чэрвеня
Раёўскі СДК – фотавыстаўка да Дня ўсенароднай памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны «Жахі вайны» (да 24 чэрвеня)
Пятроўшчынскі СДК, 12.00 – музычна-літаратурная гульня для дзяцей Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – інфармацыйная праграма «Формула здароўя»
Беразінскі СДК, 12.00 – гульнявая забаўляльная праграма
Радашковіцкі ЦКіА, 13.00 – дабрачынная акцыя «Клопат»
Чысцінскі СДК, 17.00 – канцэрт у клубе ветэранаў вайны і працы «Надзея»

21 чэрвеня
Палачанскі СДК, 12.00 – канцэрт
Хажоўскі СДК, 13.00 – выстаўка «Летнія матывы»
Путнікаўскі СКБ, 13.00 – гульнявая праграма для дзяцей
Раёўскі СДК, 16.00 – квэст-гульня для падлеткаў «Школа дэтэктываў»
Дубраўскі СДК, 16.00 – тэматычная музычная праграма па супрацьпажарнай бяспецы
Заскавіцкі СДК, 11.00 – канцэрт «Лета сонейкам кліча»
Аляхновіцкі СДК, 15.00 – тэатралізаванае прадстаўленне
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўная праграма «Дзень рэкордаў»

22 чэрвеня
Пранчэйкаўскі СДК, 10.00 – акцыя «Хвіліна маўчання»
Відзеўшчынскі СДК, 10.00 – акцыя «Хвіліна памяці»
Аляхновіцкі СДК, 10.30 – мітынг да Дня ўсенароднай памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны; 11.00 – квэст «Дарогамі Перамогі»
Красненскі СДК, 11.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Гэты дзень мы памятаем»
Хажоўскі СДК, 11.00 – акцыя і канцэрт «Памяць продкаў»
Дубраўскі СДК, 11.00 – канцэртная праграма «Памяць»
Палачанскі СДК, 14.00 – мітынг-рэквіем
Беразінскі СДК, 18.00 – канцэрт «З песняй у душы» творчага калектыву Валожынскага РМЦ
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку

23 чэрвеня
Палачанскі СДК і Яхімоўшчынскі СК, 10.00 – свята вёскі Рабінавая
Аляхновіцкі СДК, 11.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Шакаладная вечарынка»; 14.00 – музычная літаратурная праграма «Мілая сэрцу старонка»
Хоўхлаўскі СДК – выязныя канцэрты «Сельскія матывы» (в. Броды – 12.00,
в. Бярозаўцы – 13.00)
Раёўскі СДК, 15.00 – выязны канцэрт народнага вакальнага ансамбля «Асалода» ў аг. Голацк
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – канцэрт «Музыка нас звязала»
Маркаўскі СДК, 18.00 – выстаўка кветкавых кампазіцый «Летнія букеты»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма
Радашковіцкі ЦКіА, 19.00 – танцавальная праграма
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Адпачываем»
Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Гарадоцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Чырвонае лета»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Для тых, каму за...»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма

24 чэрвеня
Пранчэйкаўскі СДК, 10.00 – дзень памяці вёскі Ермакі, канцэрт «Песні роднага краю»
Раёўскі СДК, 11.00 – фестываль да Дня моладзі «Экапікнік»
Беразінскі СДК, 11.00 – пленэр Беразінскай народнай студыі выяўленчага мастацтва «Мы малюем навакольны свет»
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Моладзь, наперад!»
Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – тэматычная праграма да Года малой радзімы
Маркаўскі СДК, 13.00 – конкурс дзіцячых малюнкаў «Я тут жыву»
Яхімоўшчынскі СК, 13.00 – канцэрт «Шчаслівы той, хто шчаслівы дома»
Гарадоцкі СДК – выязныя канцэрты «Ад шчырага сэрца» (в. Тучына – 13.30, в. Кічына – 14.30, в. Васькаўцы – 15.30)
Аляхновіцкі СДК, 15.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «У краіне цудаў»
Путнікаўскі СКБ, 17.00 – канцэрт «Усіх гармонік запрашае»

30 чэрвеня ў 12.00 Маркаўскі СДК запрашае жыхароў і гасцей горада і раёна на канцэрт, прымеркаваны да 50-годдзя народнага фальклорна-этнаграфічнага ансамбля «Маркаўчанка».

30 чэрвеня ў 11.00 Беразінскі СДК запрашае ў в. Гарадзілава на свята вёскі «Мая маленькая Радзіма».

27 чэрвеня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – пазнавальная праграма для падлеткаў «Уплыў курэння на арганізм»
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – канцэрт «Хвіліна славы»
Гарадоцкі СДК, 12.00 – пазнавальная праграма «Урок у імя жыцця»
Маркаўскі СДК, 13.00 – выязны канцэрт у в. Кучкі
Хажоўскі СДК, 14.00 – канцэрт «У светлую будучыню»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – дыспут «Курыльныя сумесі і сінтэтычныя наркотыкі»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – канцэрт «Беларусь мая сінявокая»

28 чэрвеня
Раёўскі СДК, 12.00 – музычная гульнявая праграма «StepMania»
Красненскі СДК, 13.00 – гульнявая забаўляльная праграма
Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – фотасушка «Яркія фарбы майго жыцця»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – віктарына «Ведай свой край»

29 чэрвеня
Пятроўшчынскі СДК, 12.00 – экалагічная экскурсія для дзяцей «Там, дзе пачынаецца мая Радзіма»;
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – канцэртВідзеўшчынскі СДК, 17.00 – конкурсная забаўляльная праграма  «Сяброўства пачынаецца з усмешкі»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку

30 чэрвеня
Путнікаўскі СКБ, 13.00 – экалагічная гульня «Хто ў лесе жыве»
Хажоўскі СДК, 13.00 – гутарка «ВІЧ-інфекцыя – што трэба ведаць»
Відзеўшчынскі СДК, 14.00 – канцэрт «Эх, праспяваем!»;
Пятроўшчынскі СДК, 15.00 – выязны канцэрт «Вёсачка мая»;

Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Папялушка на новы лад»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – забаўляльная праграма «Будучыня за маладымі»
Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Танцавальны марафон»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Музычная гасцёўня»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Танцуем разам»
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку для моладзі «Усё наша жыццё – гульня»

1 ліпеня
Путнікаўскі СКБ, 12.00 – інфармацыйная праграма «Мой горад, мой дом, мая краіна»
Беразінскі СДК, 12.00 – тэматычная праграма ў рамках цыкла сустрэч за здаровы лад жыцця «Час выбраў нас»
Палачанскі СДК, 12.00 – выстава ДПМ «Квітней, мая Радзіма!»
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Вясёлыя турысты»
Красненскі СДК, 12.00 – конкурс чытальнікаў «Родны край, навек любімы»

Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – тэматычная выстава дзіцячых работ «Наш сэрцу мілы родны край»
Яхімоўшчынскі СК, 14.00 – выязны канцэрт у в. Груздава
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – канцэрт «Радзіма мая дарагая, ты ў шчасці жаданым жыві»
Відзеўшчынскі СДК, 18.00 – святочны канцэрт «Беларусь – гэта імя Перамогі!»

* У плане магчымыя змены.

Прочитано 3038 раз Последнее изменение 01.06.2018 11:05
Отдел информации.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить