30.04.2018 20:22

Что предлагают дома культуры в мае

Источник

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в апреле 2018 года.Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в мае 2018 года.

Что предлагают дома культуры в мае "Маладзечанская газета"

1 мая ў канцэртнай зале цэнтралізаванай клубнай сістэмы адбудзецца раённы фестываль-конкурс самадзейных вакальных калектываў «Паклон табе, мой беларускі край». У праграме майстар-клас кіраўніка народнага хору ветэранаў вайны і працы «Надзея» Т. Грэкавай для кіраўнікоў вакальна-харавых калектываў. Пачатак у 13.00.
2 мая ў 16.00 запрашаем на чацвёртую серыю ІІ сезона інтэлектуальна-забаўляльнай гульні «Прасцей простага». У праграме -- яркае шоу эрудытаў, выступленне артыстаў, розыгрыш падарункаў!

1 мая
Чысцінскі СДК, 12.00 – дзіцячая забаўляльная праграма «Славный праздник Первомай – веселись и отдыхай!»

2 мая
Гарадоцкі СДК, 16.00 – вечар адпачынку «Стары альбом»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Заскавіцкі СДК, 17.00 – віктарына «Беларусь ваенная»

3 мая
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – гульнявая праграма «Насустрач прыгодам»

4 мая
Маркаўскі СДК, 16.00 – этнаграфічная выстаўка «Дом – маё святло»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – гульнявая праграма «Адважныя! Дружныя! Моцныя!»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар танцаў

5 мая
Раёўскі СДК, 13.00 – тэматычная радыёгазета «Дзень Перамогі»
Пранчэйкаўскі СДК, 13.00 – акцыя па навядзенні парадку «Памяць» на помніках гісторыі ў в. Пранчэйкава
Лебедзеўскі СДК, 14.00 – экалагічная праграма «Маляўнічае Лебедзева»

Хажоўскі СДК, 14.00 – акцыя «Мы разам робім свет дабрэйшым»
Турэц-Баярскі СДК, 17.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Слаўны май»
Радашковіцкі ЦКіА, 18.00 – танцавальная забаўляльная праграма «DanceParty»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма «З намі спявай і весяліся»

Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Майскія сустрэчы»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Калейдаскоп мелодый»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Музычная скарбонка»

Красненскі СДК, 19.00 – тэматычная танцавальная праграма «Маленькія радасці вялікай сям’і»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – тэматычная відэапраграма «Цвярозы погляд у будучыню»
Маркаўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Вясновыя забавы»

6 мая
Беразінскі СДК, 11.00 – акцыя па навядзенні парадку «Працоўны дэсант» на помніках гісторыі ў аг. Беразінскае
Заскавіцкі СДК, 14.00 – акцыя дапамогі «Падзелімся цяплом душы сваёй»
Турэц-Баярскі СДК, 15.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Пераможцы»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – спартыўная аздараўленчая праграма «Спорт – здароўе, сіла, маладосць»

9 мая
Пранчэйкаўскі СДК, 10.00 – мітынг «Жыць і памятаць», 11.00 – літаратурна-музычная кампазіцыя «Вершы вайны»
Хажоўскі СДК, 10.00 – акцыя «Памятай мяне»; 12.00 – канцэрт «Рэха вайны сэрца трывожыць»
Хоўхлаўскі СДК, 10.00 – мітынг «У памяці граніту»; 11.00 – канцэрт «З гэтай песняй бацькі ішлі ў бой»

Раёўскі СДК, 10.00 – мітынг «Памяць...»; 12.00 – канцэрт «Дакраніся душой да подзвігу»
Беразінскі СДК, 10.00 – урачысты мітынг-рэквіем «У славу Айчыны»; 11.00 – святочны канцэрт «Вясна на клавішах Перамогі»; 19.00 – танцавальная праграма «Пачуй мелодыю душы»
Яхімоўшчынскі СК, 10.00 – мітынг у в. Літва, прысвечаны Дню Перамогі «Ішла вайна праз родны край»; 13.00 – канцэрт
Дубраўскі СКБ, 10.00 – мітынг «Мы памятаем і ганарымся»
Красненскі СДК, 10.00 – мітынг «Хвіліна памяці»

Відзеўшчынскі СДК, 10.00 – мітынг памяці «У сэрцы. Назаўсёды!»
Радашковіцкі ЦКіА, 10.00 – мітынг-рэквіем «Памяць жывая»; 11.00 – літаратурна-музычная кампазіцыя «Паклонімся вялікім тым гадам»
Гарадоцкі СДК, 11.00 – акцыя «Свечка памяці», святочны канцэрт «Песні Перамогі»
Заскавіцкі СДК, 11.00 – канцэрт «Ніколі не забудзем»
Чысцінскі СДК, 11.00 – мітынг «Жывая памяць»; 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Маркаўскі СДК, 11.00 – мітынг-рэквіем «У памяці навечна»; 12.00 – канцэртная праграма «Рэха вайны»

Пятроўшчынскі СДК, 11.00 – мітынг ля помніка ў аг. Гарадок «Вечная памяць»; 12.00 – выстаўка дзіцячых творчых работ «Вайна вачамі дзяцей»; 15.00 – канцэрт
Палачанскі СДК, 12.00 – мітынг «Ніхто не забыты...»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – канцэрт-мітынг «Памяць»

Путнікаўскі СКБ, 12.00 – тэматычная праграма «І мы ў гісторыю вайны зазірнем зноў!»
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – мітынг «Каб памяталі»; 13.00 – канцэрт «Песні вайны»
Турэц-Баярскі СДК, 15.00 – канцэрт вакальнай групы «Жывіца» «Марш Перамогі»; 17.00 – танцавальная праграма

11 мая
Лебедзеўскі СДК, 16.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Вясновы настрой»
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – тэатралізаваная праграма «Таямнічы куфар маёй бабулі»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма для моладзі Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый у клубе «Кінапанарама»

12 мая
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – конкурсная забаўляльная праграма да Міжнароднага дня сям’і «Сямейнае падарожжа»
Чысцінскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «У краіне дзяцінства»; 19.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Адпачні»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – свята сям’і «Мы ўмеем дружна жыць»; 15.00 –  канцэрт «Дарослыя і дзеці»
Хажоўскі СДК, 15.00 – конкурс дзіцячых малюнкаў «Раскажу я вам, сябры, як жыве мая сям’я»; 19.00 – танцавальная праграма

Беразінскі СДК, 16.00 – спартыўнае сямейнае свята «Разам да Перамогі»; 20.00 – вечар адпачынку
Відзеўшчынскі СДК, 16.00 – святочны канцэрт «Мая сям’я – мая радасць»
Турэц-Баярскі СДК, 17.00 – тэматычная танцавальная праграма Маркаўскі СДК, 18.00 – акцыя «Сямейная творчасць»; 19.00 – вечар адпачынку
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – гульнявая праграма «7 Я – мая сям’я»

Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма «Разам весялей»
Пятроўшчынскі СДК, 18.00 – свята сямейнага адпачынку «Пад шчаслівым дахам жыцця»
Палачанскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Наша дружная сям’я»

13 мая
Путнікаўскі СКБ, 12.00 – святочная праграма «Сем Я»
Гарадоцкі СДК, 12.00 – свята «Сям’я – гэта значыць мы разам»
Дубраўскі СКБ, 13.00 – праграма «Мой дом, мая сям’я»

Раёўскі СДК, 13.00 – дзень сямейнага адпачынку «Спартыўны марафон»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – спартландыя «СпортШоу»
Красненскі СДК, 18.00 – вечар сямейнага адпачынку «Весялей разам»

Кожную суботу ў 18.00 цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае на танцавальныя вечары адпачынку «Для тых, хто малады душой».

13 і 20 мая ў 12.00 аматарскае літаратурна-музычнае аб’яднанне «Полымя» запрашае на творчую сустрэчу самадзейных паэтаў, спевакоў, кампазітараў.
16 мая ў 17.30 у канцэртнай зале цэнтралізаванай клубнай сістэмы пачнецца фінальная серыя ІІ сезона інтэлектуальна-забаўляльнай гульні «Прасцей простага».

16 мая
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – круглы стол «СНІД – міф ці рэальнасць?»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – экалагічная гадзіна «Сем цудаў мёду»

17 мая
Раёўскі СДК, 11.00 – гульнявая праграма для дашкольнікаў «Аранжавы настрой»
Красненскі СДК, 13.30 – сустрэча з медыцынскім работнікам «Здаровая нацыя – багацце дзяржавы»
Хажоўскі СДК, 16.00 – віктарына «Здаровым быць модна»
Заскавіцкі СДК, 17.00 – вечар пытанняў і адказаў «Мы супраць СНІДу»

18 мая
Хажоўскі СДК, 14.00 – выстава «Багацце Беларусі»
Лебедзеўскі СДК, 16.00 – фотавыстава «Кантрасты»
Раёўскі СДК, 16.00 – кіналекторый да Сусветнага дня памяці ахвяр СНІДу

Гарадоцкі СДК, 18.00 – свята «Сям’я – гэта значыць, мы разам»
Путнікаўскі СКБ, 16.30 – гульнявая праграма «Усё пачынаецца з мары»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – інтэлектуальная гульня «100 тысяч «чаму...»

Радашковіцкі ЦКіА, 18.30 – бацькоўскі лекторый «Падлетак у свеце шкодных звычак»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма для моладзі «Вясновыя мелодыі»
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый у клубе «Кінапанарама»

19 мая
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – конкурс чытальнікаў «Вершы роднага краю»
Чысцінскі СДК, 14.00 – забаўляльная праграма «Шукальнікі забаў»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – квэст «Пакой загадак»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – тэматычная праграма для мнагадзетных сем’яў «Што можа быць за сям’ю даражэйшым?»

Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – танцавальная праграма «Я танцую танга»
Яхімоўшчынскі СК, 18.00 – тэматычная праграма «Мая сям’я – маё багацце»; 19.00 – канцэрт «Сямейнае шчасце»; 20.00 – танцавальная забаўляльная праграма
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма «Вясёлыя рытмы»
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку

Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Гарадоцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку для ўсёй сям’і
Маркаўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Танцуем разам»

Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальна-забаўляльная праграма
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Лета чакае»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Музычны мікс»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – тэматычная праграма да Сусветнага дня памяці ахвяраў СНІДу «Мы памятаем»

20 мая
Пранчэйкаўскі СДК, 11.00 – акцыя да Сусветнага дня памяці ахвяр СНІДу «Запалі свечку»
Беразінскі СДК, 11.00 – гульня «Разам весела крочыць»
Аляхновіцкі СДК, 13.00 – канцэрт

Раёўскі СДК, 13.00 – турнір па валейболу
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – «Вас выклікае спартландыя!»
Гарадоцкі СДК, 14.00 – канцэрт «Мелодыі вясны»
Хажоўскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку

20 і 27 мая ў 12.00
аматарскае літаратурна-музычнае аб’яднанне «Полымя» запрашае самадзейных паэтаў, спевакоў, кампазітараў на творчую сустрэчу.

24-31 мая цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае на забаўляльныя праграмы для выпускнікоў дзіцячых садоў і пачатковай школы «Падарожжа ў краіну Мультландыю».

27 мая ў 13.00 у канцэртнай зале цэнтралізаванай клубнай сістэмы адбудзецца конкурс выканаўцаў эстраднай песні «Краіна мая, радасць мая, песня мая маладая».

23 мая
Раёўскі СДК, 11.00 – фотавыстаўка да Года малой радзімы «Мой родны куточак» (будзе дзейнічаць да 30 мая)
Чысцінскі СДК, 17.00 – «агеньчык» «Для тых, хто гады не лічыць» у клубе ветэранаў працы «Надзея»

24 мая
Хажоўскі СДК, 14.00 – тэматычная прафілактычная праграма «Не дай сябе адурманіць»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – інфармацыйная праграма «Асцярожна: канікулы!»
Путнікаўскі СКБ, 17.00 – пазнавальная гульнявая праграма «Ключыкі да здароўя»

25 мая
Лебедзеўскі СДК, 14.00 – спектакль «Вясёлая палянка» народнага тэатра «Адлюстраванне»
Красненскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Карпарацыя цудаў»
Пятроўшчынскі СДК, 15.00 – выязны канцэрт у в. Мурзы «Вам прысвячаем свае песні»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – тэатралізаванае прадстаўленне для дзяцей «Ну, пачакай!»

26 мая
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – гульня-віктарына «Музычная скарбонка»
Дубраўскі СКБ, 12.00 – літаратурная праграма «Паэты і пісьменнікі нашай Радзімы»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – прафілактычнае мерапрыемства «Алкаголь – яд»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – экалагічная пазнавальная праграма «Прырода – наш лепшы сябар»
Аляхновіцкі СДК, 17.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Лета, наперад!»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – пазнавальная праграма «Чым пагражае піўны алкагалізм»

Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «А музыка гучыць»
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Сучасныя рытмы»
Маркаўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Рака майго дзяцінства»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Майскія матывы»

Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Гарачы танцпол»
Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Зажигаем!»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Танцуй, пакуль малады»

27 мая
Пранчэйкаўскі СДК, 11.00 – выязны канцэрт «Песні роднага краю» ў в. Пранчэйкава і Шалыгі
Раёўскі СДК, 13.00 – турнір па валейболе сярод падлеткаў і моладзі Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – фестываль-агляд самадзейнай мастацкай творчасці сярод арганізацый, устаноў, прадпрыемстваў «Творчасць без межаў»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – абрадавае свята «Сёмушныя забавы»
Заскавіцкі СДК, 19.00 – выстава дзіцячых малюнкаў «Я малюю свет»

26-31 мая цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае на забаўляльныя праграмы для выпускнікоў дзіцячых садоў і пачатковай школы «Падарожжа ў краіну Мультландыю»

27 мая і 3 чэрвеня у 12.00 аматарскае літаратурна-музычнае аб’яднанне «Полымя» запрашае на творчыя сустрэчы самадзейных паэтаў, спевакоў, кампазітараў.

2 чэрвеня ў 11.00 у аграсядзібе «У Слабадзе» адбудзецца фальклорны фестываль «Сустракаем лета ў Слабадзе», прымеркаваны да Года малой радзімы. У праграме: завіванне вянкоў, майскі карагод, провады русалкі, горад майстроў, канцэрт з удзелам творчых калектываў, частаванне гасцей, катанне на конях, квадрацыклах, лодках. Спецыяльны госць – Алег Хаменка і легендарны гурт «Палац».

Клуб дадатковага развіцця «Happy kids world» запрашае на заняткі ў студыі і творчыя майстэрні. У цэнтралізаванай клубнай сістэме з 5 па 28 чэрвеня будуць працаваць акцёрская, музычная, этна-майстэрні, а таксама цыркавая і танцавальная студыі, запланаваны заняткі па журналістыцы, мантажы і апрацоўцы фота- і відэаматэрыялаў.

30 мая
Беразінскі СДК, 10.00 – свята апошняга званка ў Беразінскай СШ
Заскавіцкі СДК, 10.00 – урачыстае мерапрыемства «Звініць званок вясёлы»
Лебедзеўскі СДК, 11.30 – святочная праграма «Радасць дзяцінства»
Аляхновіцкі СДК, 14.00 – акцыя «Моладзь супраць цыгарэты»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гутарка «Бяспека ў інтэрнэце»

31 мая
Пранчэйкаўскі СДК, 10.00 – свята апошняга званка ў Пранчэйкаўскай БШС, 11.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Ура! Канікулы!»
Беразінскі СДК, 12.00 – літаратурны рынг «Живи и здравствуй, мой район»; 16.00 – канцэрт «Да пабачэння, дзіцячы сад!»
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – пазнавальная праграма «Энергетык – залежнасць ці неабходнасць?»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – круглы стол «Будзь у трэндзе. ЗЛЖ»; 18.00 – майстар-клас «Вырабы з папяровых трубачак для пачынаючых»

1 чэрвеня
Аляхновіцкі СДК, 10.30 – танцавальная забаўляльная праграма «Планета дзяцінства»
Заскавіцкі СДК, 11.00 – канцэрт «Усе мы родам з дзяцінства»
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – забаўляльная праграма да Міжнароднага дня абароны дзяцей «Мы будуем горад дзяцінства»
Раёўскі СДК, 11.00 – акцыя да Міжнароднага дня абароны дзяцей «Фарбы лета»; 19.00 – конкурс прыгажосці і творчасці «Міс Дзюймовачка»
Пранчэйкаўскі СДК, 11.00 – свята дзяцінства
Хоўхлаўскі СДК, 11.00 – анімацыйная праграма «Вясёлка дзяцінства»
Палачанскі СДК, 12.00 – конкурс малюнкаў на асфальце «Мы родам з дзяцінства»
Радашковіцкі ЦКіА, 12.00 – канцэрт да Міжнароднага дня абароны дзяцей
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – велапаход «Мілыя сэрцу куткі»
Красненскі СДК, 12.00 – канцэрт «У краіне дзяцінства»
Беразінскі СДК, 12.00 – музычная забаўляльная праграма да Міжнароднага дня абароны дзяцей; 13.00 – выстаўка народнай студыі выяўленчага мастацтва «Цудоўны край дзяцінства»
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – канцэрт «Усе мы родам з дзяцінства»
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – спектакль «Чырвоны капялюшык і трое ваўчанят»
Хоўхлаўскі СДК, 14.00 – конкурс малюнкаў на асфальце
Чысцінскі СДК, 14.00 – святочнае мерапрыемства да Міжнароднага Дня абароны дзяцей
Хажоўскі СДК, 14.00 – акцыя «Дзіцячае шчасце»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – свята «Мілы край дзяцінства – гэта ты і я»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – свята дзяцінства «Вясёлкавы настрой»

2 чэрвеня
Дубраўскі СКБ, 11.00 – канцэрт
Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – выстаўка-конкурс «Рукамі таленавітых гаспадынь»
Хажоўскі СДК – выязныя канцэрты «Беларускія напевы» (14.00 – в. Жарлакі, 16.00 – в. Брускаўшчына)
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма «У рытме лета»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – гульнявая праграма «Ягадкі ў кошыку»
Раёўскі СДК, 19.00 – канцэрт рэтра-гурту «Асалода»
Радашковіцкі ЦКіА, 19.00 – танцавальная праграма «Dance Party»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – дыскашоупраграма «Свет, напоўнены музыкай»
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку
Беразінскі СДК, 19.00 – танцы на адкрытай пляцоўцы

3 чэрвеня
Пранчэйкаўскі СДК, 11.00 – фальклорная праграма
Беразінскі СДК, 12.00 – радыёканцэрт «Музычны калейдаскоп»
Путнікаўскі СКБ, 12.00 – канцэртная праграма «У святочных рытмах»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – экалагічны паход «Наш край»
Палачанскі СДК, 13.00 – велапаход «Па сцяжынках роднага краю»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Падарожжа ў краіну Майдадыра»

* У плане магчымы змены.

Прочитано 2782 раз Последнее изменение 30.04.2018 20:22
Лилия Липницкая

Редактор интернет-сайта

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить