01.04.2018 10:08

Что предлагают дома культуры в апреле

Источник

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в апреле 2018 года.

Что предлагают дома культуры в апреле "Маладзечанская газета"

1 красавіка
Беразінскі СДК, 11.00 – гумарыстычная гульнявая праграма «Гумарынка»; 17.00 – пазнавальная музычная віктарына да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі «Сяброўскі мост»
Раёўскі СДК, 12.00 – акцыя да Дня смеху «Вясёлы аквагрым»; 14.00 – літаратурна-музычная праграма да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі «Мінулае і сучаснасць»
Красненскі СДК, 13.00 – канцэрт да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі «Дзве сястры»

Пранчэйкаўскі СДК, 13.00 – гульнявая праграма «Ералаш»
Відзеўшчынскі СДК, 13.00 – забаўляльная праграма
Путнікаўскі СКБ, 13.00 – «Вас выклікае спартландыя»

Яхімоўшчынскі СДК, 13.00 – абрад «Валачобнікі»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – свята гумару
Аляхновіцкі СДК, 14.00 – дзень сямейнага адпачынку

Гарадоцкі СДК, 16.00 – пазнавальная праграма «Не я б’ю – вярба б’е»
Лебедзеўскі СДК, 17.00 – літаратурна-музычная гасцёўня да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі «Дзве Русі – дзве сястры»
Маркаўскі СДК, 17.00 – канцэрт да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі «Беларусь і Расія»
Радашковіцкі ЦКіА, 17.00 – танцавальная забаўляльная праграма Чысцінскі СДК, 17.00 – канцэрт да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі «Моцныя адзінствам»

4 красавіка
Яхімоўшчынскі СК, 13.00 – гульня-падарожжа «Прафесіі ад А да Я»
Беразінскі СДК, 14.00 – інфармацыйная гадзіна «Суд над тытунём»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – лекцыя-дыскусія «Віртуальнасць альбо рэальнасць»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў вайны і працы «Надзея»

5 красавіка
Раёўскі СДК, 16.00 – відэапаказ да Сусветнага дня здароўя «Разбітыя лёсы – аскепкі душы»

6 красавіка
Чысцінскі СДК, 13.00 – гутарка «Пытанні і адказы з айцом Аляксандрам»; 19.00 – кіналекторый
Хажоўскі СДК, 13.00 – казка «Велікодны цуд»
Красненскі СДК, 14.00 – гутарка «Рэальнае жыццё»

Палачанскі СДК, 14.00 – інтэлектуальная гульня «Мой дом – мая крэпасць»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – прагляд інфармацыйных відэаролікаў «Цана рызыкі»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – інфармацыйна-пазнавальная праграма «Велікодныя звычаі»

7 красавіка
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – дзень дзіцячай творчасці «Велікодны сувенір»; 14.00 – дзень здароўя «Падарожжа ў краіну здароўя»
Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – выстава-конкурс размаляваных яек; 14.00 – тэатралізаваная фальклорная дзіцячая праграма «Велікодны перазвон»
Аляхновіцкі СДК, 13.00 – конкурс да Сусветнага дня здароўя «У здаровым целе – здаровы дух»
Беразінскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Вясна – пара забаў»

Чысцінскі СДК, 14.00 – спартыўнае забаўляльнае мерапрыемства да Сусветнага дня здароўя «Наш выбар – здароўе»; 19.00 – танцавальна-забаўляльная праграма
Гарадоцкі СДК, 14.00 – пазнавальная праграма «Благавешчанне». Выстава «Побыт беларуса»
Турэц-Баярскі СДК, 17.00 – танцавальная праграма «Святло яго сэрца»
Радашковіцкі ЦКіА, 17.00 – тэматычная праграма, прымеркаваная да Сусветнага дня здароўя «Мы выбіраем ЗЛЖ!»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – конкурсная танцавальная праграма
Хажоўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Напярэдадні»

8 красавіка
Беразінскі СДК, 14.00 – фальклорная праграма «Вялікдзень – вялікі дзень»
Лебедзеўскі СДК, 14.30 – валачобны абрад «Вялікдзень прыйшоў» у вёсках Асанава, Мароські, аг. Лебедзева
Гарадоцкі СДК, 15.00 – тэатралізаванае свята «Велікоднае яйка»

Чысцінскі СДК, 17.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Валачобнікі»
Маркаўскі СДК, 18.00 – абрадавае свята «Велікодныя забавы» ў в. Маркава
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма

Цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае:
11 красавіка ў 16.00 — на інтэлектуальна-забаўляльную гульню «Прасцей простага» (у праграме яркае шоу эрудытаў, выступленне артыстаў, розыгрышы падарункаў);
11 красавіка ў 18.30 — на майстар-клас па маладзечанскіх танцах з Мікалаем Козенкам «Вячоркі на Лібава-Роменскай».
21 красавіка Цэнтр традыцыйнай культуры і побыту в. Плябань запрашае на гісторыка-літаратурную гульню «Канфедэратка-2018». У праграме забавы на адкрытым паветры, экскурсія і інш. Збор удзельнікаў у 11.30 ля магілы паўстанцаў, пачатак гульні — у 12.30.

8 красавіка
Яхімоўшчынскі СК, 16.00 – валачобны абрад у аг. Яхімоўшчына; 19.00 – танцавальная праграма «Добры настрой»
Беразінскі СДК, 14.00 – фальклорная праграма «Вялікдзень – вялікі дзень»
Лебедзеўскі СДК, 14.30 – валачобны абрад «Вялікдзень прыйшоў» у вёсках Асанава, Мароські, аг. Лебедзева
Гарадоцкі СДК, 15.00 – тэатралізаванае свята «Ужо недалёка велікоднае яйка»
Чысцінскі СДК, 17.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Валачобнікі»
Маркаўскі СДК, 18.00 – абрадавае свята «Велікодныя забавы» ў в.Маркава
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – майстар-клас «Велікодныя пісанкі»

11 красавіка
Раёўскі СДК, 11.00 – праграма «Гульні на Вялікдзень»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўнае забаўляльнае мерапрыемства

12 красавіка
Раёўскі СДК, 14.00 – радыёканцэрт «Беларускі хіт»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – віктарына «Героі космасу»
Красненскі СДК, 16.00 – сустрэча з доктарам «Здароўе – асноўны крытэрый нашага жыцця»
Яхімоўшчынскі СК – фотавыстава Таццяны Віткоўскай «Мая любая старонка»

13 красавіка
Хажоўскі СДК, 14.00 – гутарка «Што такое шчасце?»
Беразінскі СДК, 14.00 – экалагічная акцыя да Года малой радзімы «Фантазія. Творчасць. Натхненне»
Дубраўскі СКБ, 15.00 – забаўляльная праграма «Касмічныя крыжыкі-нулікі»

Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – канцэрт «Вясны і музыкі сугучча»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – літаратурна-музычная гасцёўня «Вясенні настрой»
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый у клубе «Кінапанарама»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку «Танцавальнае рандэву»

14 красавіка
Беразінскі СДК, 13.00 – духоўна-асветніцкая праграма «Чароўная сіла слова»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Чароўны сад»
Відзеўшчынскі СДК, 14.00 – інфармацыйная праграма да Дня экалагічных ведаў «Званочкі трывогі»
Турэц-Баярскі СДК, 17.00 – тэматычная танцавальна-забаўляльная праграма «Гэта рок-н-рол»

Маркаўскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «Юныя таленты»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – інфармацыйная праграма «Каб жыццё працягвалася і заўтра»
Хажоўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Bailando»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – танцавальная забаўляльная праграма для моладзі «Красавіцкі нон-стоп-2018»

Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Добры настрой»
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Касмічная музыка»
Красненскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Дыскатэка 90-х»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – тэматычная праграма для моладзі «Рух – гэта жыццё»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку

Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма

15 красавіка
Беразінскі СДК, 12.00 – квэст-гульня «Цуды паляны казак»
Маркаўскі СДК, 14.00 – забаўляльная праграма «Быць здаровым – здорава!»

Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – творчая праграма да Года малой радзімы «Зямлі маёй куточак дарагі»
Турэц-Баярскі СДК, 15.00 – танцавальная гульнявая праграма «Космас, прыём!»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – спаборніцтвы па настольным тэнісе

Цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае:
15 красавіка ў 12.00 – на творчую сустрэчу аматарскага літаратурна-музычнага аб’яднання «Полымя» (запрашаюцца самадзейныя паэты, спевакі, кампазітары);
18 красавіка ў 16.00 -- на другі сезон другой серыі інтэлектуальна-забаўляльнай гульні «Прасцей простага» (у праграме: яркае шоу эрудытаў, выступленне артыстаў, розыгрышы падарункаў);
27 красавіка ў 18.00 -- на канцэртную праграму беларускага дзяржаўнага акадэмічнага заслужанага харэаграфічнага ансамбля «Харошкі»;
кожную суботу ў 18.00 -- на танцавальныя вечары адпачынку «Для тых, хто малады душой».

Цэнтр традыцыйнай культуры і побыту в. Плябань запрашае 21 красавіка на гісторыка-літаратурную гульню «Канфедэратка-2018». У праграме -- забавы на адкрытым паветры, гістарычнае фехтаванне, экскурсія па цэнтры традыцыйнай культуры і побыту і інш. Збор удзельнікаў у 11.30 ля магілы паўстанцаў, пачатак гульні ў 12.30.

18 красавіка
Красненскі СДК, 13.00 – выстаўка дзіцячых малюнкаў «У свеце ўсмешак»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – творчая майстэрня «Папяровая кветка»
Беразінскі СДК, 15.00 – выстаўка малюнкаў «Планета творчасці»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – гутарка з падлеткамі «Сябруем з законам»
Чысцінскі СДК, 17.00 – сустрэча ў клубе ветэранаў працы «Надзея»

19 красавіка
Красненскі СДК, 14.00 – гадзіна карыснай інфармацыі «Тваё жыццё»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – конкурсная праграма «Мы за жыццё». Выстаўка «Скажы наркотыкам «Не!»

20 красавіка
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўнае аздараўленчае мерапрыемства «Спартыўнаму руху – наша павага»
Раёўскі СДК, 17.00 – квэст-гульня «Экспрэс-101»
Беразінскі СДК, 18.00 – пазнавальная гульнявая праграма «Запалі сваю зорку»

Лебедзеўскі СДК, 18.00 – гумарыстычная канцэртная праграма «Байкі дзядзькі Валяр’яна»
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый у клубе «Кінапанарама»
Яхімоўшчынскі СДК, 19.00 – танцавальны вечар адпачынку «Музычнае асарці»

21 красавіка
Дубраўскі СКБ, 12.00 – фотавыстаўка «Мы ведаем наш край»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – пазнавальная праграма «Небяспечны Інтэрнэт»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – інфармацыйная пазнавальная праграма «Па старонках гісторыі маёй малой радзімы»
Турэц-Баярскі СДК, 17.00 – танцавальная праграма

Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – конкурсная гульнявая праграма «У гасцях у Чупа і Чупі»
Маркаўскі СДК, 18.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Вясёлае падарожжа ў краіну казак»
Хажоўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Зажигаем на танцполе»

Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Вясна-красна»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Стыльная вясна»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – сямейны вечар адпачынку «Рэцэпт шчасця»

Лебедзеўскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Нашы 90-я»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Мікс-хіты»
Яхімоўшчынскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Танцуем разам»

22 красавіка
Красненскі СДК, 13.00 – выстаўка дзіцячых малюнкаў «Свята сяброўства»
Маркаўскі СДК, 13.00 – інфармацыйная праграма «Здаровы лад жыцця»
Дубраўскі СДК, 14.00 – выязная канцэртная праграма «Песні вайны»

Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – спартыўная аздараўленчая праграма «Са спортам мы на «ты»
Турэц-Баярскі СДК, 15.00 – дзіцячая танцавальная пазнавальная праграма «Чароўная кніга»

Палачанскі СДК, 15.00 – дзіцячая канцэртная праграма «Вясёлка талентаў»
Беразінскі СДК, 18.00 – музычная гасцёўня «Першыя крокі»


Кожную суботу ў 18.00 цэнтралізаваная клубная сістэма праводзіць танцавальныя вечары адпачынку «Для тых, хто малады душой».

25 красавіка ў 16.00 запрашаем на ІІ сезон трэцяй серыі інтэлектуальна-забаўляльнай гульні «Прасцей простага». У праграме: яркае шоу эрудытаў, выступленне артыстаў, розыгрышы падарункаў.

25 красавіка ў 18.30 запрашаем на вечар фальклорных танцаў «Вячоркі на Лібава-Роменскай».

29 красавіка ў актавай зале цэнтралізаванай клубнай сістэмы адбудзецца рэгіянальны фестываль-конкурс харэаграфічнага мастацтва «Вясновы баль-2018». Пачатак у 12.00.

25 красавіка
Красненскі СДК, 13.30 – акцыя «Жыві, кніга!»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – віртуальнае краязнаўчае падарожжа «Мінулае Лебедзева»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – акцыя «Тытунь і я?!»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Играй, гармонь!» у клубе ветэранаў працы «Надзея»

26 красавіка
Лебедзеўскі СДК, 14.00 – канцэрт-рэквіем «Чарнобыль у нашай памяці»
Беразінскі СДК, 14.00 – экалагічная праграма «Пакуль Чарнобыль у душу нам глядзіць». Выстаўка малюнкаў «Чарнобыльскі боль»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – тэматычная праграма «Чорная быль»

27 красавіка
Красненскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Па сакрэце ўсяму свету»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – прававая гульня «Як не стаць удзельнікам правапарушэння»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Мы любім танцаваць»
Раёўскі СДК, 16.00 – сацыяльна-патрыятычная акцыя да Года малой радзімы «Мой родны куточак, табой ганаруся»

Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – відэапрэзентацыя «Чарнобыль. Трагедыя стагоддзя»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку «Цудоўны настрой!»
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый у клубе «Кінапанарама»

28 красавіка
Пранчэйкаўскі СДК – выязныя канцэртныя праграмы «Дабра і шчасця вам жадаем», 11.00 — у в. Пранчэйкава, 12.00 — у в. Шалыгі
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – канцэртная праграма з удзелам творчых калектываў Палачанскага СДК
Турэц-Баярскі СДК, 17.00 – танцавальная забаўляльная праграма

Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – кіналекторый «Дарогамі вайны»
Маркаўскі СДК, 18.00 – конкурс малюнкаў «Беларусь сінявокая»
Хажоўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Мы ведаем, як адпачываць»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – тэматычная танцавальная праграма «Скажы жыццю – так!»

Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Разам весялей»
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «У рытме танца»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная гульнявая забаўляльная праграма «Зоркі дыскатэк»
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Адпачываем разам!»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку
Раёўскі СДК, 20.00 – канцэртная праграма «Музыка нас звязала» рэтра-групы «Асалода»

29 красавіка
Дубраўскі СКБ, 11.00 – акцыя да Міжнароднага дня працы «Мы любім працу»
Аляхновіцкі СДК, 14.00 – канцэртная праграма «Наш край талентамі багаты»
Турэц-Баярскі СДК, 15.00 – танцавальная гульнявая праграма «Калейдаскоп»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – пазнавальная праграма «Чым пагражае піўны алкагалізм»

Кожную суботу ў 18.00 цэнтралізаваная клубная сістэма праводзіць танцавальныя вечары адпачынку «Для тых, хто малады душой».

29 красавіка запрашаем на рэгіянальны фестываль-конкурс харэаграфічнага мастацтва «Вясновы баль-2018». Пачатак у 12.00.
29 красавіка і 6 мая ў 12.00 аматарскае літаратурна-музычнае аб’яднанне «Полымя» запрашае на творчую сустрэчу самадзейных паэтаў, спевакоў, кампазітараў.

* У плане магчымыя змены

 

Прочитано 340 раз Последнее изменение 01.04.2018 10:08
Соб. инф.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить