30.06 8:38

Дамы культуры Маладзечанскага раёна. Ліпень 2017

Источник

Установы культуры Маладзечаснскага раёна запрашаюць гледачоў на свае мерыпрыемствы ў ліпені.

Дамы культуры Маладзечанскага раёна. Ліпень 2017 "Маладзечанская газета"


3 ліпеня ў 12.00 запрашае ў парк Перамогі на пазнавальна-забаўляльную праграму «Ведай нашых», у рамках якой запланаваныя канцэртная праграма, караоке-шоу, квэст-гульня;
.
1 ліпеня
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Вечар сяброўства»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Не сумуй»
Хажоўскі СДК, адкрытая пляцоўка, 14.00 – канцэрт «Славім імя тваё, Беларусь!»

2 ліпеня
Раёўскі СДК, 13.00 – выязны канцэрт творчых калектываў Красненскага СДК да Дня Незалежнасці Рэспублікі Беларусь
Відзеўшчынскі СДК, 20.00 – канцэрт да Дня Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Святкуем разам»; 21.00 – святочная танцавальная праграма «Танцуем разам»

3 ліпеня
Гарадоцкі СДК, 16.00 – святочны канцэрт «Мой край сінявокі»
Путнікаўскі СКБ, 12.00 – канцэрт «Беларусь – мая краса»
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – канцэрт «Зямля пад белымі крыламі»
Маркаўскі СДК, 11.00 – мітынг-рэквіем «Будзем памятаць заўсёды»
Красненскі СДК, адкрытая пляцоўка, 12.00 – канцэрт «Беларусь мая сінявокая»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – канцэрт «Бераг белых буслоў»

Красненскі СДК, адкрытая пляцоўка, 12.00 – выстава «Мая Беларусь»
Радашковіцкі ЦКіА, 12.00 – святочны канцэрт «Цвіці і красуй, мая Беларусь!»
Беразінскі СДК, адкрытая пляцоўка,12.00 – літаратурная музычная праграма «Подзвіг на славу Айчыны»
Хоўхлаўскі СДК, адкрытая пляцоўка, 12.00 – канцэрт «Беларусь -- мая Радзіма»

Раёўскі СДК, адкрытая пляцоўка, 10.30 – святочны канцэрт «Табе, Беларусь, прысвячаецца»
Аляхновіцкі СДК, адкрытая пляцоўка, 13.00 – канцэрт «Беларусь мая, гордасць мая»
Пятроўшчынскі СДК, адкрытая пляцоўка, 16.00 – канцэрт «Квітней, мая Беларусь!»

5 ліпеня
Заскавіцкі СДК, 14.00 -- гульнявая забаўляльная праграма «Мелодыі лета»

6 ліпеня
Аляхновіцкі СДК, адкрытая пляцоўка, 17.00 – забаўляльная гульнявая праграма «Купальскія забавы»; 19.00 – фальклорнае свята «Купалле»

8 ліпеня ў 12.00 – на «Фэст вышыванкі» ў Вязынцы, на якім будуць працаваць выставы і майстар-класы па беларускай традыцыйнай вышыванцы. Вы зможаце акунуцца ў чароўную атмасферу беларускага фальклору і проста цудоўна адпачыць

8 ліпеня
Пранчэйкаўскі СДК, адкрытая пляцоўка, 18.00 – спартыўнае свята «Разганяй рухам ляноту!»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Сусветны дзень дзякуй»

9 ліпеня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – інфармацыйная праграма «Што мы павінны ведаць пра СНІД?»

12 ліпеня
Заскавіцкі СДК, 14.00 – віктарына «Куточак зямлі»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – інфармацыйная праграма «Не перакрэслі сваё жыццё»

13 ліпеня
Заскавіцкі СДК, 12.00 – дзень ваенна-патрыятычнай кнігі «Мы святкуем Перамогу»
Красненскі СДК, 14.00 – пазнавальная праграма «Родная вёска»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – конкурс «Фантазёры! Наперад!»

14 ліпеня
Хажоўскі СДК, адкрытая пляцоўка, 13.00 – гульнявая праграма «Хуткія. Смелыя. Спрытныя»
Путнікаўскі СКБ, 16.30 – забаўляльная гульнявая праграма «Рабінзоны і Пятніцы»

Цэнтралізаваная клубная сістэма  запрашае 16 ліпеня ў 12.00 у в. Раеўшчыну на свята вёскі «Мая маленькая радзіма», у рамках якога пройдуць святочнае мерапрыемства, прысвечанае юбілею народнага фальклорна-этнаграфічнага ансамбля «Крынічанька» і конкурс гульнявых праграм «Пацехі па-маладзечанску». Гасцей чакаюць вясёлае свята, добрая музыка, цікавыя гульні і конкурсы.

15 ліпеня
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – канцэрт «Любыя песні і вершы»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – конкурсная танцавальная праграма «Джынсавае лета»
Радашковіцкі ЦКіА, 18.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Танцуем разам»
Пранчэйкаўскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Рухайся больш!»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная гульнявая праграма «У гасцях у ўсмешкі і смеху»
Чысцінскі СДК, 15.00 – забаўляльна-пазнавальная праграма для дзяцей «Кіно – чароўная краіна»

19 ліпеня
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – конкурс вершаў беларускіх паэтаў, прысвечаны творчасці Янкі Купалы «Як многа сілы ў кожным слове»
Цэнтр традыцыйнай культуры і побыту в. Плябань, 11.00 – адкрыццё фотавыставы Міколы Лінніка «Жыве імя Купалы»
Заскавіцкі СДК, 12.00 – гульнёва-забаўляльная праграма «Усе колеры лета»
Відзеўшчынскі СДК, 13.00 – турнір казачных герояў «Хатка на лясным узлеску»

20 ліпеня
Красненскі СДК, 14.00 – конкурсная забаўляльная праграма «Цягнічок з Рамонкава»

21 ліпеня
Лебедзеўскі СДК, 16.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Супертусоўка!»
Беразінскі СДК, 18.00 – інфармацыйная праграма «Жыць без залежнасці»

22 ліпеня
Хоўхлаўскі СДК, 12.00 – свята, прысвечанае 580-годдзю в. Хоўхлава «Вёсачка мая»

22 ліпеня
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Калейдаскоп весялосці»
Красненскі СДК, 11.00 – свята вуліц в. Краснае «Родная старонка»
Чысцінскі СДК, раён Іўкаўскага лесу, 14.00 – свята вуліц Багдановіча, Някрасава і Хваёвай п. Чысць
Маркаўскі СДК, 12.00 – свята в. Гаеўцы «Паклон вам нізкі, землякі!»
Пятроўшчынскі СДК, в Мурзы, адкрытая пяцоўка, 18.00 – выязная тэатралізаваная праграма «Зямлі маёй куточак дарагі»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма «Зорка дыскатэк»
Радашковіцкі ЦКіА, 18.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Танцуем разам»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Папсовая дыскатэка»
Раёўскі СДК, 20.00 – тэматычная танцавальная праграма «Чорна-белае дыска»

23 ліпеня
Беразінскі СДК, адкрытая пляцоўка, 11.00 — экалагічны турнір «Аперацыя «Лякарня»
Лебедзеўскі СДК, на працягу дня — фотавыстава «Мая краіна – Беларусь!»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – гульнявая праграма «Пачынаецца зарадка»

26 ліпеня
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – гульнявая забаўляльная праграма для дзяцей «Вясёлыя старты забаўнага лета»

27 ліпеня
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – віктарына «У госці да казкі»
Заскавіцкі СДК, 12.00 – пазнавальная праграма «У гасцях у Экошы»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – музычная гасцёўня «Песні лета»

28 ліпеня
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Летнія забавы»
Беразінскі СДК, 19.00 – інфармацыйная праграма «Мы толькі ў кнігах ведаем вайну»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 — гульнявая праграма «Хто хутчэй?!»
Красненскі СДК, 16.00 – пазнавальная праграма з удзелам урача Красненскай амбулаторыі «Здаровая нацыя – багацце дзяржавы»

Цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае ў нядзелю, 30 ліпеня, у вёску Ракуцёўшчына на свята паэзіі і песні «Ракуцёўскае лета-2017». Пачатак у 12.00.
Цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае 30 ліпеня ў гарадскі парк культуры і адпачынку імя Перамогі на адкрытую пляцоўку ў зоне атракцыёнаў, дзе адбудзецца танцавальная праграма «Для тых, каму за…». Пачатак у 18.00.

29 ліпеня
Пранчэйкаўскі СДК, 18.00 – танцавальная праграма «Аранжавая дыскатэка»
Пятроўшчынскі СДК, 20.00 – тэматычная дыскатэка «Адмоўся ад непатрэбных звычак»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – тэматычная танцавальная праграма «Назад в 80-е»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Летні настрой»

30 ліпеня
Лебедзеўскі СДК, 13.00 – літаратурная гасцёўня «Мой родны кут, як ты мне мілы…»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – пазнавальная праграма «Спайс і падлетак»

 

Прочитано 431 раз Последнее изменение 30.06 8:38
Лилия Липницкая

Редактор интернет-сайта

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить