01.06.2020 11:19

Что предлагают дома культуры Молодечненского района в июне

 Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в июне 2020 года.

ДУК «Цэнтралізаваная клубная сістэма Маладзечанскага раёна» нагадвае: яшчэ можна далучыцца да Міжнароднага фестывалю мастацтваў «Маладзечна CityArt-2020».
Заяўкі прымаюцца да 15 чэрвеня ўключна на эл. адрас Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.. Тэл. 50-28-82, 8-025-602-84-54. Інфармацыя аб умовах удзелу — у сацсетках ЦКС. .

***

Фотавыстава «Фотаздымкі з рыдыкюля дзеда Арсеня» працуе ў цэнтры традыцыйнай культуры і побыту ў в. Плябань. Аўтар — Арсень Асіповіч з вёскі Кучкі, які летась адзначыў сваё 90-годдзе. Фотаздымкі адлюстроўваюць розныя моманты з жыцця яго сям’і і аднавяскоўцаў.
***
Працягваецца дабрачынная акцыя «ZOOзабота». Дапамагчы братам нашым меншым можа кожны. У горадзе прыносіць корм, рэчы і будаўнічыя матэрыялы можна ў памяшканне Цэнтралізаванай клубнай сістэмы па вул. Лібава-Ромен-скай, 71. У сельскай мясцовасці – у сельскія Дамы культуры. Тэл. для даведак: 77-28-52.
***
Да 26 чэрвеня прымаюцца заяўкі на ўдзел у Адкрытым музычным анлайн-конкурсе «PROкреатив» у намінацыях «Вакал», «Інструментальная музыка», «Аўтарская песня». Узрост удзельнікаў не абмежаваны!
Тэл. 77-28-52.

6 чэрвеня

Пятроўшчынскі СДК – конкурс дзіцячых малюнкаў і аплікацый «У кожным малюнку сонца»
Раёўскі СДК, 12.00 – турнір па настольных гульнях
Беразінскі СДК, 13.00 – радыёканцэрт «Мелодыі душы»
Хажоўскі СДК, 14.00 – дзіцячая дыска-праграма «Лета, ах, лета!»; 19.00 – дыскапраграма «Танцы, танцы»
Яхімоўшчынскі СК, 15.00 – паход з гульнявой праграмай для дзяцей «Нязведаныя сцежкі» (аг. Яхімоўшчына)

Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – тэатралізаваная гульня «Сонечныя праменьчыкі»
Дубраўскі СКБ, 17.00 – музычная праграма для школьнікаў «Наркотыкі – зло»
Красненскі СДК, 19.00 – дыскатэка для моладзі і падлеткаў
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – танцавальна-маладзёжны вечар

7 ЧЭРВЕНЯ
Гарадоцкі СДК, 12.00 – фальклорнае свята «Траецкія забаўкі»
Беразінскі СДК, 13.00 – літаратурна-музычная праграма

9 чэрвеня
Хоўхлаўскі СДК – выстава «Людзі вёскі Хоўхлава» (да 13 чэрвеня)
Заскавіцкі СДК, 11.00 – выстава «Чароўны куфар»
Хажоўскі СДК, 12.00 – майстар-клас «Ажыўшая папера»

10 чэрвеня
Цэнтралізаваная клубная сістэма – фотавыстава «Мой малыш» (да 15 чэрвеня)
Раёўскі СДК, 11.00 –
фотавыстава «Наша маладосць»
Яхімоўшчынскі СК, 11.00 – гульнявая праграма для дзяцей «Разважалка»
Дубраўскі СКБ, 11.00 – кніжная выстаўка «Тэма вайны ў творчасці Васіля Быкава»
Беразінскі СДК, 12.00 – спартыўны турнір «Здароваму – усё здорава» (парк аг. Беразінскае)

Чысцінскі СДК, 12.00 – гульні на адкрытай пляцоўцы «Выходзь, пагуляем»; 17.00 – пасяджэнне «Вам пашана і павага» клуба ветэранаў працы «Надзея»
Красненскі СДК, 14.00 – спартыўны вольны час «Гульні за сталом»
Маркаўскі СДК, 14.00 – пазнавальная праграма «СНІД – пад прыцэлам кожны»
Путнікаўскі СКБ, 16.00 – тэматычная праграма «Алкаголь – вораг»
Хажоўскі СДК, 16.00 – гульнявая праграма «Дружба моцная не зломіцца»
Лебедзеўскі СДК, 16.00 – турыстычны маршрут «Я і прырода»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўнае мерапрыемства «Час беларускіх гульняў»

11 чэрвеня
Заскавіцкі СДК, 12.00 – экалагічнае падарожжа «За жыццёвай энергіяй» (в. Шыкава)
Раёўскі СДК, 12.00 – забаўляльная гульня «Кракадзіл»
Аляхновіцкі СДК, 15.00 – гульнявая праграма для дзяцей «Нязведаныя сцежкі»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – прафілактычная
акцыя «Бяспечнае дзяцінства»

12 чэрвеня
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – арт-майстэрня «Рознакаляровае лета»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – праграма «Падарожжа ў краіну забытых гульняў»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – гульнявая праграма «Замарочкі з бочкі»
Беразінскі СДК, 16.00 – музычная дуэль «У свеце сямі нот»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – майстар-клас па вышыўцы крыжыкам «І вышывае ўзоры рука»
Чысцінскі СДК, 19.00 – прагляд і абмеркаванне кінафільма ў клубе «Кінапанарама»

13 чэрвеня
Раёўскі СДК, 13.00 – канцэрт выхаднога дня
Хажоўскі СДК, 14.00 – дзіцячая дыскапраграма «А ты так можаш?»; 19.00 – дыскапраграма «Вышэй за аблокі»
Чысцінскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма для дзяцей «Вясёлае падарожжа па казках»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – віктарына «Мая Радзіма – Беларусь!»
Маркаўскі СДК, 16.00 – конкурс рыбалова «Маленькі рыбачок»

Дубраўскі СКБ, 17.00 – музычная праграма для школьнікаў «Летняя пара…»
Беразінскі СДК, 18.00 – выпускны баль «У добры шлях, выпускнік!»
Красненскі СДК, 19.00 – дыскатэка для моладзі і падлеткаў
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – танцавальна-маладзёжны вечар «Лета, ах, лета!»

14 чэрвеня
Гарадоцкі СДК, 12.00 – конкурс знаўцаў казак «У госці да Андэрсена»
Беразінскі СДК, 13.00 – агітацыйна-мастацкая праграма «Упрыгожым Беларусь кветкамі»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – прафілактычны відэа-ролік для дзяцей і падлеткаў «Краіна вар’яцтва – наркотыкі»

 16 чэрвеня
Раёўскі СДК – да 220-годдзя в. Раёўка фотавыстава «Мая малая радзіма» (да 27 чэрвеня)
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – конкурс малюнкаў на асфальце «Я малюю дом»

17 чэрвеня
Беразінскі СДК, 12.00 – відэалекторый па папярэджанні правапарушэнняў
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульні на адкрытай пляцоўцы; 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Хажоўскі СДК, 14.00 – творчы дзень з дзецьмі «Намалюем сонца!»
Красненскі СДК, 14.00 – інфармацыйная гадзіна «Урок у імя жыцця»
Яхімоўшчынскі СК, 15.00 – велападарожжа «Па дарозе мы імчымся!» (в. Літва)
Дубраўскі СКБ, 15.00 – дзіцячая спартыўная праграма «Гуляем разам»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – дыскусія «Які ты ў ХХІ стагоддзі?»

18 чэрвеня
Раёўскі СДК, 12.00 – спартландыя
Аляхновіцкі СДК, 14.00 – інфармацыйная выстава «Нам гэту дату не забыць»
Маркаўскі СДК, 16.00 – выстава малюнкаў «Мой родны край»

19 чэрвеня
Раёўскі СДК, 12.00 – экала-гічная гульнявая праграма «Ці ведаеш ты прыроду?»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – конкурс малюнкаў «Рознакаляровы свет»
Хажоўскі СДК, 16.00 – дзіцячая гульнявая праграма «Я ведаю 7 колераў вясёлкі»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – гульнявая праграма «Летнія прыгоды»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – вечар народных традыцый «Як мы святы сустракаем»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўныя спаборніцтвы
Чысцінскі СДК, 19.00 – пра-гляд і абмеркаванне кінафільма ў клубе «Кінапанарама»

20 чэрвеня
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – сямейны дзень адпачынку «Пікнік з карысцю»
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульня-падарожжа для дзяцей «Мая малая радзіма – частка вялікай Айчыны»
Беразінскі СДК, 13.00 – флэшмоб «Мы маладыя!»
Хажоўскі СДК, 15.00 – дзіцячая дыскапраграма; 19.00 – дыскапраграма «Лета, спёка, а мы танцуем да раніцы»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – турнір па шашках
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – выязны канцэрт «Маёй зямлі і землякам» (в. Гердуцішкі)

Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – лекцыя «Чым небяспечны для здароўя насвай»
Дубраўскі СКБ, 17.00 – музычная праграма для школьнікаў «Кветкі»
Красненскі СДК, 19.00 – дыскатэка для моладзі і падлеткаў
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – танцавальна-маладзёжны вечар

21 чэрвеня
Пятроўшчынскі СДК – фотавыстава «Мая маленькая ра-дзіма»
Беразінскі СДК, 12.00 – пленэр на прыродзе «Творчы летні дзень» (парк аг. Беразінскае)

 

 

* У плане магчымыя змены.

 

Прочитано 1258 раз Последнее изменение 01.06.2020 11:19
Отдел информации.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить