28.06.2019 15:27

Что предлагают дома культуры в июле

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в июле 2019 года.

Что предлагают дома культуры в июле "Маладзечанская газета"

3 ЛІПЕНЯ

Маркаўскі СДК, 10.00 – урачысты мітынг «Ніколі не забудзем»; 10.30 — тэатралізаваная канцэртная праграма «А зоры тут ціхія»
Пранчэйкаўскі СДК, 10.00 – акцыя «Памяць»; 11.00 – канцэрт «Зямля з блакітнымі вачамі»
Пятроўшчынскі СДК, 10.00 – канцэрт «Беларусь – наша Радзіма непаўторная»
Заскавіцкі СДК, 10.30 – акцыя «Памяць»; 11.00 — канцэрт мастацкай самадзейнасці «Квітней, мой любы край!»

Палачанскі СДК, 10.30 (в. Аборак) – акцыя памяці «Кветкі ветэранам»; 16.00 – канцэрт «Мая Радзіма – Беларусь»
Красненскі СДК, 11.00 – канцэрт «Спяваем пра Радзіму разам!»
Хажоўскі СДК, 11.00 – урачысты мітынг «Памяць жывая»
Хоўхлаўскі СДК, 11.00 – канцэрт «Мая любімая Беларусь»; 16.00 — выстава-конкурс малюнкаў «Я люблю Беларусь»
Раёўскі СДК, 12.00 – канцэрт мастацкай самадзейнасці, прысвечаны Дню Незалежнасці Рэспублікі Беларусь
Беразінскі СДК, 12.00 – літаратурна-музычная праграма «Подзвіг на славу Айчыны», конкурс малюнкаў «Мая радзіма – Беларусь»

Радашковіцкі ЦКіА, 12.00 – канцэрт «Квітней, мая Беларусь!»; 12.30 (парк імя М. Гастэлы) — сямейнае свята ў рамках святкавання Дня Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Горад шчаслівых людзей»
Чысцінскі СДК, 12.00 – канцэрт «Спяваем пра Радзіму разам!»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – канцэрт «Мая Беларусь»
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – канцэрт «Са святам, Беларусь!»
Путнікаўскі СКБ, 13.00 – літаратурная праграма «Квітней, Беларусь!»

Гарадоцкі СДК, 14.00 – канцэрт «Мой край родны завецца Беларуссю»
Яхімоўшчынскі СК, 15.00 – канцэрт «Ганаруся табой, Беларусь!»
Заскавіцкі СДК, 17.00 (сан. «Вяжуці») – канцэрт мастацкай самадзейнасці «Мая радзіма – Беларусь».
Відзеўшчынскі СДК, 19.00 – канцэрт «Беларусь – гэта імя перамог!»

4 ЛІПЕНЯ

Заскавіцкі СДК, 12.00 – майстар-клас «Лялькі сваімі рукамі»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – сустрэча з участковым інспектарам «Украсці – у бяду трапіць»
Палачанскі СДК, 12.00 – інтэлектуальная гульня «Тэрыторыя Перамогі»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – сюжэтна-ролевая праграма для дзяцей «Цудоўныя прыгоды на лясной палянцы»
Маркаўскі СДК, 17.00 – круглы стол на тэму «Яны набліжалі гэты дзень»

5 ЛІПЕНЯ

Беразінскі СДК, 11.00 – выстава творчых работ «Купальскія забаўкі»; 13.00 — урок здароўя «Лета ў рукзаку»
Заскавіцкі СДК, 14.00 – пазнавальная праграма «Дарога і пешаход»

6 ЛІПЕНЯ

Путнікаўскі СКБ, 11.00 – праграма «Пагуляем у забытыя гульні»
Аляхновіцкі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Купальскія забаўкі»; 19.00 – канцэрт «У пошуках папараць-кветкі»
Беразінскі СДК, 20.00 – фальклорнае свята «Вечар напярэдадні Купалля»; 21.30 – танцавальная праграма «Летняя ночка Купальская»
Маркаўскі СДК, 20.00 – абрадавае свята «Купалле»
Пранчэйкаўскі СДК, 20.00 – тэатралізаванае свята «Купальскія забаўкі»

Гарадоцкі СДК, 20.00 – народнае гулянне «Купальскі карагод»
Красненскі СДК, 20.00 – народнае гулянне «На Івана ночка малая» (адкрытая пляцоўка)
Хоўхлаўскі СДК, 20.00 – абрадавая гульня «Купальскі вянок»
Раёўскі СДК, 20.30 – народнае гулянне «Купалле» (адкрытая пляцоўка)
Палачанскі СДК, 21.00 – абрадавае свята «У Купальскую ночку»; 21.45 – канцэрт «Купалінка запрашае»; 22.30 — танцавальная праграма «Летняя ночка Купальская» (адкрытая пляцоўка)

Заскавіцкі СДК, 21.00 – народнае свята «Купалле» (аг. Заскавічы); 22.00 – праграма «Купальскія гульні»
Яхімоўшчынскі СК, 21.00 – канцэрт «Цуды на Івана Купалу» (пляцоўка каля музея Я. Купалы); 22.00 – танцавальная праграма «А на ночку на Купалу, сонца весела ззяла»
Відзеўшчынскі СДК, 21.00 – музычная праграма «Купальскія забавы»
Пятроўшчынскі СДК, 22.00 – тэатра-
лізаваная праграма «Ой, ды на Івана, ды на Купалу» (в. Пятроўшчына)

7 ЛІПЕНЯ

Палачанскі СДК, 13.30 – гадзіна экалагічных ведаў «За чыстую ваду, неба і зямлю»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – тэатра-
лізаваная праграма «Купальскія забаўкі»
Аляхновіцкі СДК, 14.00 – конкурс фатаграфій «Разам дружная сям’я»
Яхімоўшчынскі СК, 16.00 – экалагічны паход «Лавіся, рыбка, вялікая і малая» (возера аг. Яхімоўшчына)

11 ліпеня
Раёўскі СДК, 11.00 – арт-тэрапія для дзяцей і падлеткаў
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – акцыя «Мы за здаровы лад жыцця – будзь з намі!»
Яхімоўшчынскі СК, 16.00 – выстава кветкавых кампазіцый «Люцікі-кветачкі ў мяне ў садочку»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – гульнявая праграма «Шакаладны шчасліўчык»
Беразінскі СДК, 17.00 – літаратурна-музычная праграма «З вялікай літары Паэт»

12 ліпеня
Раёўскі СДК, 12.00 – праграма «Гульні нашага двара»
Палачанскі СДК, 13.00 – псіхалагічны трэнінг «Мастацтва зваротнай сувязі, ці Як не пакрыўдзіць словам»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – майстар-клас «Беларуская лялька»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Казкі старога лесу»
Яхімоўшчынскі СК, 16.00 – гульні на свежым паветры «Рух – радасць»
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – тэматычная праграма «Ёсць пытанні – будуць і адказы»

13 ліпеня
Беразінскі СДК, 12.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Баль капялюшыкаў»
Красненскі СДК, 14.00 – акцыя «Моладзь супраць СНІДу»; 19.00 – вечар адпачынку для моладзі
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – велаэкскурсія «Па запаведных сцяжынках нашай малой радзімы» (в. Пятроўшчына)
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – віктарына «Вітамінавая палянка»

Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – конкурсная праграма «Ура, лета на двары!»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма
Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Лета і маладосць»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Вечарынка ў стылі рэтра»
Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Вясёлая дыскатэка»
Яхімоўшчынскі СК, 20.00 – танцавальная праграма «У стылі 90-х»

14 ліпеня
Заскавіцкі СДК, 12.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Паспрабуй дагані!»
Раёўскі СДК, 12.00 – турнір па валейболе «Лёгкі мяч»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – спабор-
ніцтвы «Спартыўны калейдаскоп»
Гарадоцкі СДК, 13.00 – выязная віншавальная акцыя «Мы вам жадаем!» (в. Васькаўцы)
Палачанскі СДК, 13.30 – адкрыты дыялог «Дзеці і камп’ютар»

Маркаўскі СДК, 14.00 – выязны канцэрт «Сардэчна запрашаем!» (в. Скавародкі)
Чысцінскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Супердзяўчынкі і суперхлопчыкі» (адкрытая пляцоўка)
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Сусветны дзень «дзякуй»

17 ліпеня
Раёўскі СДК, 12.00 – пазнавальная праграма «Мы лепшыя»
Чысцінскі СДК, 12.00 – сезон гульняў «Вясёлыя канікулы» (адкрытая пляцоўка)
Гарадоцкі СДК, 13.00 – выстава плакатаў «Я выбіраю ЗЛЖ»; 13.30 — тэматычная праграма «Мы выбіраем жыццё»
Яхімоўшчынскі СК, 13.00 – экскурсія па аг. Яхімоўшчына «Родны свой край любі і ведай»
Красненскі СДК, 14.00 – пазнавальная праграма «Крылатыя выразы герояў
мультфільмаў»

18 ліпеня
Беразінскі СДК, 17.00 – гумарыстычная праграма «Тупік шкодных звычак»
Маркаўскі СДК, 17.00 – конкурс «У гасцях у казкі»

19 ліпеня
Беразінскі СДК, 12.00 – спартландыя «Дзяцінства – гэта ты»
Раёўскі СДК, 12.00 – кінапаказ для дзяцей «Мульты-пульт»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – настольныя гульні «Вясёлыя старты»

Путнікаўскі СКБ, 13.00 – выстава «Маміны пачастункі»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – гульнявая праграма «У госці да казкі»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – конкурс малюнкаў «Няхай заўсёды будуць шчас-
лівыя дзеці!»

20 ліпеня
Маркаўскі СДК, 12.00 – свята вёскі Кучкі; 19.00 – канцэрт «Юныя таленты»
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – свята вёскі Пазнякі; 19.00 – вечар адпачынку «Рытмы маладосці»
Гарадоцкі СДК, 13.00 – велаэкскурсія па памятных месцах аг. Гарадок «Забытыя маршруты»; 19.00 – танцавальная шоу-праграма «Будзь на хвалі»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – відэапрэзентацыя «Ілюзія наркотыкі»

Путнікаўскі СКБ, 18.00 – вечар адпачынку «З любоўю да пажылых людзей»
Красненскі СДК, 19.00 – тэматычная танцавальная праграма «Месца дарослых мар»
Палачанскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Ад усёй душы»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Рука ў руку з часам»
Яхімоўшчынскі СК, 20.00 – вечар адпачынку «Рытмы маладосці»

21 ліпеня
Заскавіцкі СДК, 12.00 – экскурсія ў
в. Шыкава «Люблю наш край»
Беразінскі СДК, 13.00 – велаквэст «Жыццё ў кадрах»


* У плане магчымыя змены.

 

Прочитано 189 раз Последнее изменение 28.06.2019 15:27
Отдел информации.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Другие материалы в этой категории: « Что предлагают дома культуры в в июне

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить