28.09.2018 12:38

Что предлагают дома культуры в октябре

Источник

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в октябре 2018 года.

Что предлагают дома культуры в октябре "Маладзечанская газета"

Цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае:
3 кастрычніка ў 17.00 — на ўрачысты вечар, прысвечаны Міжнароднаму дню пажылых людзей;
3 кастрычніка ў 18.30 — на фальклорнае свята Багач;
5 кастрычніка ў 15.00 – хлопчыкаў, дзяўчынак і іх бацькоў у творчае падарожжа «СТАРТ fest» (чакаюць цікавая канцэртная праграма, майстар-класы па цыркавым мастацтве, эстрадным танцы, акцёрскім майстэрстве, знаёмства з дзейнасцю дзіцячай тэлестудыі «Люстэрка» і асновамі фотамастацтва, а таксама вясёлыя конкурсы, прыемныя сюрпрызы і крутая дыскапраграма; тэл. 77-28-52).
13 кастрычніка ў 15.00 — святочны канцэрт да Дня маці «Я рукі матулі цалую». Уваход вольны.

14 і 21 кастрычніка ў 18.00 — на танцавальныя вечары адпачынку «Для тых, хто малады душой».

1 кастрычніка
Чысцінскі СДК, 17.30 – святочны канцэрт да Міжнароднага дня пажылых людзей

3 кастрычніка
Путнікаўскі СКБ, 10.00 – выстава работ «Разьба па дрэве»; 18.00 – святочны канцэрт «Жаночае шчасце»

Беразінскі СДК – выстава да Міжнароднага дня пажылых людзей; 18.00 – тэматычны вечар «Нам года не беда»

Хажоўскі СДК, 12.00 – кніжная выстаўка «Гісторыя Беларусі»
Заскавіцкі СДК, 12.00 – выстаўка «Асенняя вясёлка»
Маркаўскі СДК, 17.00 – свята старажылаў «Вы наш гонар»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – канцэрт да Міжнароднага дня пажылых людзей «Асенні ўзрост»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – выстаўка работ у стылі арыгамі «Папяровая феерыя»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – акцыя «Чысты двор» (аг. Гарадок)
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – гульнявая праграма «Мы адна сям’я!» у рамках акцыі «Адпачываем усёй сям’ёй»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Славім узрост залаты!»
Турэц-Баярскі СДК, 17.00 – танцавальная праграма да Міжнароднага дня пажылых людзей
Яхімоўшчынскі СК, 18.00 – святочны «агеньчык» для пажылых людзей

4 кастрычніка
Раёўскі СДК, 11.00 – гульнявая праграма «Асенняя пара»
Палачанскі СДК, 13.00 – выстаўка-конкурс на лепшы асенні букет
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – гутарка «Пра што раскажа старая фатаграфія»
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – літаратурна-музычная кампазіцыя «Мае продкі»
Маркаўскі СДК, 17.00 – тэматычны вечар «Гэты загадкавы космас»
Яхімоўшчынскі СК, 17.30 – майстар-клас «Падарункі мамам і бабулям»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – вечар-успамін «Дзеці вайны»

5 кастрычніка
Гарадоцкі СДК, 12.00 – канцэрт «Пад светлай зоркай дабрыні» ў Гарадоцкім
д/с-БШ
Заскавіцкі СДК, 13.00 – канцэрт «Мой першы настаўнік» у Заскавіцкім д/с-БШ
Беразінскі СДК, 14.00 – музычная забаўляльная праграма «Адгадай мелодыю»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – конкурс малюнкаў «Кветкі любімай маме»
Раёўскі СДК, 16.30 – інтэлектуальная гульня «Размаўляем па-беларуску»

6 кастрычніка
Пранчэйкаўскі СДК, 11.00 – спартыўны конкурс «Разганяем рухам ляноту»
Пятроўшчынскі СДК, 15.00 – канцэрт да Дня пажылых людзей «Пад дахам жыцця»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Гульні з бабулінага кошыка»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – літаратурны калейдаскоп «Свет цудоўны любімых мультфільмаў»;17.00 – танцавальная праграма

Лебедзеўскі СДК, 16.00 – творчая майстэрня «З любоўю да мамы»
Турэц-Баярскі СДК, 17.00 – праграма «Гісторыя музыкі»
Заскавіцкі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «З песняй па жыцці»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «След сівізны»
Радашковіцкі ЦКіА, 18.00 – танцавальная забаўляльная праграма

Гарадоцкі СДК, 18.00 – выстава «Дары матухны-прыроды»; 19.00 – танцавальная забаўляльная праграма
Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Dance»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Танцуй весялей!»

Маркаўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «З усмешкай па жыцці»
Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Моладзь за крэатыў»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку «Дыскатэка 80-х»
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Залатая пара»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «У душы мы яшчэ дзеці»

7 кастрычніка
Хажоўскі СДК, 12.00 – экалагічнае падарожжа «Гербарый» (аг. Хажова)
Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – гульнявая забаўляльная праграма
Аляхновіцкі СДК, 15.00 – гульнявая праграма «Малыш і Карлсан: перазагрузка»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – канцэрт да Дня пажылых людзей народнага ансамбля эстраднай музыкі «Рэзананс»
Турэц-Баярскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Вясёлая восень»


17 кастрычніка
Красненскі СДК, 14.00 – забаўляльная праграма «Мумія вяртаецца»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – канцэрт «Перепляс»
Радашковіцкі ЦКіА, 17.00 – вечар сямейнай тэрапіі «Вытокі вялікага канфлікту»
Маркаўскі СДК, 17.00 – шахматна-шашачны турнір
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Ты не лічы ні гадоў, ні зім» у клубе ветэранаў працы «Надзея»

18 кастрычніка
Раёўскі СДК, 11.00 – спартландыя для дзяцей дашкольнага ўзросту
Палачанскі СДК, 14.00 – інтэлектуальная гульня «Мой дом – мая крэпасць»
Беразінскі СДК, 14.00 – тэматычная сустрэча «Спыніць СНІД – выканаць абяцанне»
Лебедзеўскі СДК, 16.00 – караоке для дзяцей «Праспяваем разам!»

Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – пазнавальная праграма «Адукацыя. Кар’ера. Поспех»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – гульнявая праграма «А я люблю бульбу»
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – творчая праграма «Няхай заўсёды будзе заўтра»

19 кастрычніка
Беразінскі СДК, 14.00 – інфармацыйная праграма «Дарогі, якія мы выбіраем»
Пранчэйкаўскі СДК, 16.00 – віктарына «Падарожжа па родным краі»
Путнікаўскі СКБ, 16.30 –праграма «Рознакаляровая гульня»
Раёўскі СДК, 16.30 – выстава дзіцячых творчых работ «Цуды асенняй прыроды»

Радашковіцкі ЦКіА, 17.00 – прававое выхаванне «Узрост трывог і памылак»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – па-
знавальная праграма «Лук от семи недуг»
Маркаўскі СДК, 18.00 – гульнявая праграма «Што? Дзе? Калі?»

20 кастрычніка
Пранчэйкаўскі СДК, 13.00 – тэатралізаваная канцэртная праграма «Ураджай мой, ураджай». Адкрыццё выставы дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва «Асеннія матывы»; 19.00 – танцавальная праграма для моладзі
Чысцінскі СДК, 14.00 – забаўляльная праграма «Весёлая детворяндия»; 19.00 – танцавальная праграма
Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – турнір па настольным тэнісе; 18.00 – танцавальная забаўляльная праграма
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – конкурс «Родныя словы»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – маладзёжная танцавальная праграма
Раёўскі СДК, 19.00 – спектакль Мінскага абласнога драматычнага тэатра «Ну, вы даяце!»; 21.00 – вечар адпачынку «Каму за...»

Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – мала-
дзёжная танцавальная праграма
Маркаўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Рэтра 80-х»
Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальны вечар «Народжаны ў СССР»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – вечар сямейнага адпачынку «Танцуй з намі!»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку «Дыскатэка 90-х»

Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – інфармацыйная прафілактычная праграма «Бяспека пад кантролем»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Асенні калейда-
скоп»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма (Гарадзілаўская СШ)

21 кастрычніка
Заскавіцкі СДК, 11.00 – праграма «Мы за здаровы лад жыцця»
Хажоўскі СДК – выязныя канцэрты «Святло дабра і надзеі» (12.00 – в. Гаравіны, 13.00 – в. Адамавічы, 14.00 – в. Мойсічы)
Яхімоўшчынскі СК, 14.00 – праграма «Зазірніце ў сямейны альбом»; 15.00 – канцэрт «Усе песні для вас»
Аляхновіцкі СДК, 15.00 – конкурсная гульнявая праграма «Падарожжа ў краіну ветлівасці»

Беразінскі СДК, 17.00 – сямейная гульня «Усяму пачатак – бацькоўскі дом»
Радашковіцкі ЦКіА, 17.00 – фестываль талентаў «Маладзёжная прастора»


21 і 28 кастрычніка ў 18.00 — на танцавальныя вечары адпачынку «Для тых, хто малады душой». Новыя знаёмствы, выдатная атмасфера, рамантычныя сустрэчы і добры настрой зробяць вечар незабыўным. Толькі ў нас лепшая музыка, любімыя хіты, шмат прыемных сюрпрызаў і розыгрышаў
24 кастрычніка ў 18.30 — на вечар традыцыйных беларускіх танцаў «Вячоркі на Лібава-Роменскай». Уваход вольны

24 кастрычніка
Красненскі СДК, 13.30 – гульнявая праграма «Уладар пярсцёнка»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – літаратурны турнір «Восень – пара залатая»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – акцыя дапамогі людзям з абмежаванымі магчымасцямі «Міласэрнасць»
Раёўскі СДК, 16.30 – шахматна-шашачны турнір
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – гульнявая праграма «Разам весела заўсёды»

25 кастрычніка
Беразінскі СДК, 14.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Зорны час»
Путнікаўскі СКБ, 16.30 – тэматычная праграма «Падарожжа ў краіну здароўя»
Хажоўскі СДК, 16.00 – арт-праект «Новае пакаленне»

Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – гутарка «Маё любімае захапленне»
Яхімоўшчынскі СК, 17.00 – экскурсія «Мастачка-восень»
Раёўскі СДК, 18.00 – сацыяльна-псіхалагічны маніторынг «Насілле ў сям’і»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – вячоркі «Спяваем разам»

26 кастрычніка
Беразінскі СДК, 15.00 – майстар-клас «Умелыя ручкі»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – музычна-тэатральная пастаноўка «Чунга-Чанга»
Відзеўшчынскі СДК, 16.30 – гульнявая праграма «Ану, адгадай!»
Раёўскі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Імперыя гульняў»
Маркаўскі СДК, 18.00 – гульнявая праграма «Следства вядуць Піражкі, ці У пошуках шчасця»
Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку для сямейных пар «У любым месцы весялей разам»

27 кастрычніка
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – пазнавальная праграма «Хачу ўсё ведаць»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – танцавальная праграма
Хажоўскі СДК, 15.00 – майстар-клас «Аквагрым»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – свята для мнагадзетных сем’яў «Адкрываем сямейныя таленты»
Заскавіцкі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «Сцежкі любові, дабрыні і прыгажосці»

Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – тэатралізаваная гульня «СНІД – хвароба маладых»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Патанцуем, адпачнём, час з карысцю правядзём»
Раёўскі СДК, 19.00 – канцэрт «Танцавальны хіт» рэтра-гурту «Наслаждение»
Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Гарачы танцпол»

Гарадоцкі СДК, 20.00 – тэматычная прафілактычная акцыя «Мы за жыццё без СНІДу»
Пранчэйкаўскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Танцавальны рынг»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Залатая восень»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – літаратурна-музычная гасцёўня «Лістапад»

28 кастрычніка
Хажоўскі СДК, 12.00 – акцыя «Дапаможам разам»
Маркаўскі СДК, 13.00 – конкурс чытальнікаў
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – конкурсная караоке-праграма «Непаўторныя песні 80-х»
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – спартыўная гульня «Люблю шашкі»; 18.00 – выстава-конкурс малюнкаў «Асеннія матывы»
Аляхновіцкі СДК, 18.00 – канцэрт «Пра што расказала песня»
Радашковіцкі ЦКіА, 19.00 – маскарад «Happy Hallowen»

* У плане магчымыя змены.

Прочитано 2718 раз Последнее изменение 28.09.2018 12:38
Лилия Липницкая

Редактор интернет-сайта

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить