05.07.2018 9:20

Что предлагают дома культуры в июле

Источник

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в июле 2018 года.

Что предлагают дома культуры в июле "Маладзечанская газета"

8 ліпеня ў 12.00 аматарскае літаратурна-музычнае аб’яднанне «Полымя» запрашае самадзейных паэтаў, спевакоў, кампазітараў. Сустрэчы праходзяць у цэнтралізаванай клубнай сістэме. Уваход вольны.
Кожную суботу ў 18.00 цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае на танцавальныя вечары адпачынку «Для тых, хто малады душой».

5 ліпеня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – гульнявая праграма «Сто на градусніку?!»
Заскавіцкі СДК, 12.00 – пазнавальная праграма «Дарога і пешаход»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Ушки на макушке»

6 ліпеня
Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – экалагічная віктарына «Як сябруюць расліны і жывёлы?»; 22.00 – тэатралізаваная забаўляльная праграма «Калі расцвітае папараць-кветка»
Дубраўскі СКБ, 14.00 – гадзіна прававой інфармацыі «Дзеці заслугоўваюць шчасця», канцэрт «Мы любім нашу Беларусь»
Аляхновіцкі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Купальскія забаўкі», абрадавае свята «Купалле»
Радашковіцкі ЦКіА, 19.00 – фальклорнае свята «У пошуках кветкі шчасця»

Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – тэатралізаванае свята «Ішла Купалінка сялом»
Маркаўскі СДК, 19.00 – тэматычная выстаўка «Купальскі букет»; 20.00 – абрадавае свята «Купалле»
Хоўхлаўскі СДК, 19.00 – абрадавае свята «Як на Івана, на Купалу»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – майстар-клас «Купальскія вяночкі»; 20.00 – абрадавае свята «У купальскі вечарок»
Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Купальская ноч»
Красненскі СДК, 19.30 – конкурс «Купальскі вянок»; 20.00 – абрад «Купальскія забаўкі»
Палачанскі СДК, 20.00 – абрадавае свята «Купалле», канцэрт «Сэрца зямлі маёй», 21.30 – дыскапраграма «Летняя ночка купальская»

Лебедзеўскі СДК, 20.00 – народнае свята «Лебедзеўскае Купалле – 2018»
Яхімоўшчынскі СК, 21.00 – свята «Чароўная купальская ноч», канцэрт, дыскатэка з гульнёва-забаўляльнай праграмай
Раёўскі СДК, 20.00 – народнае абрадавае гулянне «Купалле»; 22.00 – канцэрт «Купальскія матывы» поп-фолк гурта «Беларуская Палічка»
Беразінскі СДК, 20.00 – фальклорнае свята «Вечар напярэдадні Івана Купалы»
Відзеўшчынскі СДК, 21.00 – гульнявая праграма «Купальскія забаўкі», канцэрт «Купальскі карагод»
Заскавіцкі СДК, 21.00 – народнае гулянне «Купалле», канцэрт «Сёння – Купалле, заўтра – Ян»

7 ліпеня
Хоўхлаўскі СДК, 15.00 – свята в. Чахі «Родныя месцы»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма «Лета»
Маркаўскі СДК, 18.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Мелодыі лета»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Пад купальскімі зоркамі»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Дыскатэка 80-х»
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Танец лета»

8 ліпеня
Красненскі СДК, 13.00 – канцэрт «У імя кахання»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – пазнавальная праграма «Аповесць пра Пятра і Фяўронію Мурамскіх»
Радашковіцкі ЦКіА, 17.00 – канцэрт «Калі каханне благаславёнае…»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – забаўляльная праграма «Шчаслівыя разам»
Маркаўскі СДК, 17.00 – тэматычны вечар «Бабуля – гэта прафесія»
Пятроўшчынскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку для сямейных пар «У сямейным лабірынце кахання і вернасці»
Аляхновіцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку для сямейных пар «Вось дык сямейка!»

11 ліпеня
Гарадоцкі СДК, 11.00 – выстаўка малюнкаў «Я не куру, і гэта вельмі выдатна»
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Пагуляем у забытыя гульні»; 17.00 --  вечар адпачынку «Вы гады свае не лічыце» ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Беразінскі СДК, 12.00 – тэматычная праграма «Час выбраў нас» (у рамках цыкла сустрэч, прысвечаных здароваму ладу жыцця)
Яхімоўшчынскі СК, 13.00 – віктарына «Лясная аптэка»
Дубраўскі СКБ, 14.00 – выстаўка дзіцячых малюнкаў «Дары роднага краю»; 15.00 -- музычная праграма «Мая сям’я»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Казкі старога лесу»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – літаратурная праграма «Мой родны кут, як ты мне мілы…»

12 ліпеня
Маркаўскі СДК, 11.00 – конкурс рыбакоў «Вялікі ўлоў»
Заскавіцкі СДК, 12.00 – гістарычнае падарожжа «Мой родны кут» у в. Шыкава
Беразінскі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Дзяцінства – гэта ты»
Радашковіцкі ЦКіА, 12.30 – гульня-віктарына «Цветик-семицветик»
Красненскі СДК, 13.00 – забаўляльная праграма «Святочны парад загадак»
Хажоўскі СДК, 16.00 – фотасушка «У гармоніі з сабой і светам»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – віктарына «Вітамінавы кірмаш»

13 ліпеня
Беразінскі СДК, 12.00 – майстар-клас «Прыгажосць кветак»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – гульнявая праграма «У госці да казкі»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – конкурсная гульнявая праграма «Сонца – сапраўдны сябар»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – музычная гасцёўня «Спявае лета!»

14 ліпеня
Радашковіцкі ЦКіА, 11.00 – забаўляльна-гульнявая праграма «Цудоўны смак»; 14.00 -- фестываль фарбаў «Холі» (адкрытая пляцоўка ля магазіна «Таццяна»)
Хажоўскі СДК – выязны канцэрт «З любоўю да людзей і зямлі» (14.00 -- в. Гаравіны, 15.30 -- в. Мойсічы)
Аляхновіцкі СДК, 14.00 – фотавандроўка «Колеры лета»
Відзеўшчынскі СДК, 14.00 – конкурс загадак «Я загадаю – ты адгадай»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – гульня-падарожжа «Радасць лета падарыла»

Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Вясёлая дыскатэка»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Дыскатэка 90-х»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – тэматычная прафілактычная праграма «Не дай сябе адурманіць»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – дыскашоу праграма «Хіты лета»

Аляхновіцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Рытмы маладосці»
Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Летні хіт-парад»
Красненскі СДК, 19.30 – тэматычная праграма «Моладзь супраць СНІДу»
15 ліпеня
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – экалагічнае падарожжа «Пад шатамі елак векавых» па аг. Лебедзева
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Гульнявы калейдаскоп»
Маркаўскі СДК, 13.00 – выязны канцэрт «Чыстая крыніца» ў в. Трапалава

Хажоўскі СДК, 14.00 – выстава малюнкаў «Лета»
Путнікаўскі СКБ, 15.00 – забаўляльная праграма «Справа ў капелюшы»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – спаборніцтвы па настольным тэнісе «Лёгкая ракетка»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – літаратурная вечарына «Не старэем душой»
Пятроўшчынскі СК, 18.00 – музычны вечар «Мелодыя душы»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку «Музычнае спатканне»

22 ліпеня ў 19.00 цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае жыхароў і гасцей горада на танцавальны вечар адпачынку «Для тых, хто малады душой».

28 ліпеня ў 12.00 Маркаўскі СДК запрашае на ўрачыстае мерапрыемства «Зямля, дзе пачаўся твой лёс», прысвечанае святу вёскі Трапалава.

29 ліпеня ў 11.00 у Ракуцёўшчыне адбудзецца Рэспубліканскае свята паэзіі і песні «Ракуцёўскае лета». У праграме: літаратурна-музычная імпрэза «У родным краі»
(удзел у ёй возьмуць беларускія пісьменнікі, дзеячы культуры, музыканты); інтэрактывы і забавы для наведвальнікаў (батлеечнае прадстаўленне, традыцыйныя беларускія гульні, музейна-педагагічныя заняткі, квэст, салонныя гульні ХІХ ст., бард-сядзібнік).

25 ліпеня
Пранчэйкаўскі СДК, 10.00 – абрадавае свята «Зажынкі»
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Пагуляем у забытыя гульні»; 17.00 — вечар адпачынку «Дарыце людзям дабрыню» ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Яхімоўшчынскі СК, 13.00 – акцыя па навядзенні парадку ля помнікаў гісторыі
Радашковіцкі ЦКіА, 17.00 – канцэрт «Табе прысвячаю»

26 ліпеня
Раёўскі СДК, 12.00 – арт-тэрапія «Калаж фарбаў»
Хажоўскі СДК, 14.00 – праграма «Спартыўны марафон»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Вясёлы мяч»
Лебедзеўскі СДК – фотавыстаўка «Беларусь мая сінявокая» (да 29 ліпеня)
Палачанскі СДК, 16.00 – віктарына «Па сцяжынках народных казак»

27 ліпеня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – пазнавальная праграма «Курыць – сабе шкодзіць»
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – спартыўная эстафета «Поўны наперад!»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – спектакль «Колобок»
Красненскі СДК, 13.00 – экалагічная гульня «Ветрык»

Дубраўскі СКБ, 15.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Хачу быць здаровым»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – музычна-літаратурны вечар «Мае гады – маё багацце!»
Хажоўскі СДК, 18.00 – тэматычная праграма «Вы заўсёды ў нашых сэрцах»
Хоўхлаўскі СДК, 19.00 – вечар-партрэт «Мае карані»

28 ліпеня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – гутарка «Інтэрнэт – сябар ці вораг?»
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Летнія забавы»
Пранчэйкаўскі СДК, 13.00 – гульнявая праграма «У пошуках сюрпрызу»; 19.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Рухайся больш»
Хажоўскі СДК, 14.00 – гульнявая пазнавальная праграма «Добрыя і дрэнныя ўчынкі»
Гарадоцкі СДК – выязныя канцэрты «Летні серпанцін» у в. Белева (14.00) і в. Семернікі (15.00)

Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку для людзей пажылога ўзросту «За кубкам гарбаты»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – ток-шоу «Закон і парадак»
Маркаўскі СДК, 18.00 – гульнявая забаўляльная праграма
Палачанскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «Для тых, каму за...»

Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Улётные хиты»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – вечар адпачынку
Радашковіцкі ЦКіА, 19.00 – танцавальная забаўляльная праграма «DanceParty»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Назад у 90-я!»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма

29 ліпеня
Чысцінскі СДК, 14.00 – гульнёва-забаўляльная праграма «Вясёлыя замарочкі» ў падлеткавым клубе «Смайлік»
Пятроўшчынскі СДК, 15.00 – музычная забаўляльная праграма «Даліна прысмакаў і дзіцячых радасцей»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – інфармацыйная праграма «Калі хочаш быць здаровым – загартоўвайся!»

Хажоўскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Надзея, вера і любоў»
Маркаўскі СДК, 17.00 – краязнаўчае падарожжа па в. Маркава «Зямля, дзе пачаўся твой шлях»
Яхімоўшчынскі СК, 18.00 – свята «Дзень імянінніка»

Цэнтралізаваная клубная сістэма запрашае 29 ліпеня ў 18.00 жыхароў і гасцей горада на танцавальны вечар адпачынку «Для тых, хто малады душой». Чакаем вас па адрасе вул. Лібава-Роменская, 71.
***
29 ліпеня запрашаем у Ракуцёўшчыну на Рэспубліканскае свята паэзіі і песні «Ракуцёўскае лета». Пачатак у 11.00.

1 жніўня
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульнявая праграма «Пагуляем у забытыя гульні»; 17.00 — вечар адпачынку «Ты малады сэрцам і душой» у клубе ветэранаў вайны і працы «Надзея»
Відзеўшчынскі СДК, 13.00 – выязны канцэрт у аг. Відзеўшчына
Яхімоўшчынскі СК, 13.00 – спартыўная эстафета «Вясёлыя сараканожкі»
Дубраўскі СКБ, 15.30 – спартыўная праграма «Люблю бегаць»

2 жніўня
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – выязны канцэрт «Мы вам жадаем!» у в. Грудкі
Радашковіцкі ЦКіА, 12.00 – пазнавальная гульня «Падарожжа па родным краі»
Гарадоцкі СДК, 12.00 – дыспут «Патрэбнасці жыцця»
Заскавіцкі СДК, 14.00 – віктарына «Куток зямлі»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Сумаваць не шкодна»

3 жніўня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – забаўляльная праграма для дзяцей «Шоу мыльных бурбалак»
Раёўскі СДК, 12.00 – турнір па шахматах і шашках сярод дзяцей
Красненскі СДК, 14.00 – велакрос «Я і сябры»
Лебедзеўскі СДК, 14.00 – дзіцячы канцэрт «Летнія фарбы»
Дубраўскі СКБ, 15.00 – канцэрт «Здаровы чалавек – здаровае грамадства»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўная праграма «Турыстычная эстафета»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар танцаў

4 жніўня
Яхімоўшчынскі СК, 11.30, 14.00 – выязныя канцэрты па абслугоўванні ўборачнай у СУП «Яхімоўшчына»; 19.00 — вечар танцаў «Дыскатэка 80-х»
Беразінскі СДК, 12.00 – літаратурная пазнавальная праграма «Слава табе, хлебароб!»
Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Пагуляем, адпачнём…»
Дубраўскі СКБ, 15.00 – канцэрт «Мы любім нашу Беларусь»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – канцэртная конкурсная праграма для дзяцей «Маленькая фея і чараўнік»
Радашковіцкі ЦКіА, 19.00 – танцавальная забаўляльная праграма

5 жніўня
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Ура! Зажигает детвора!»
Радашковіцкі ЦКіА, 12.00 – гульнявая праграма «Чароўны мяч»; 18.00 — (адкрытая пляцоўка) канцэрт
Гарадоцкі СДК, 12.00 – акцыя «Дапаможам разам»
Беразінскі СДК, 13.00 – гадзіна здароўя «Мы будзем жыць без СНІДу»
Аляхновіцкі СДК, 15.00 – віктарына «Каб здароўе зберагчы»
Маркаўскі СДК, 17.00 – турыстычнае падарожжа «Мы і прырода»




* У плане магчымыя змены.

Прочитано 4112 раз Последнее изменение 05.07.2018 9:20
Отдел информации.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить