01.05.2019 8:22

Что предлагают дома культуры в мае

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в мае 2019 года.

Что предлагают дома культуры в мае "Маладзечанская газета"

ДУК «Цэнтралізаваная клубная сістэма Маладзечанскага раёна» нагадвае: інтэлектуальна-забаўляльнае шоу «Прасцей простага» адбудзецца 15 мая. Мацнейшыя каманды ад арганізацый і прадпрыемстваў Маладзечанскага раёна прадэманструюць свае веды, эрудзіраванасць і акцёрскія здольнасці. Яркая шоу-праграма і добры настрой гледачам гарантаваныя! Пачатак у 18.00. Тэл. 77-28-52.

18 мая ў 13.00 запрашаем на раённы фестываль-конкурс самадзейных вакальных калектываў «Паклон табе, мой беларускі край». Уваход вольны.

29 мая ў 18.00 -- на інтэлектуальна-забаўляльнае шоу «Прасцей простага». Мацнейшыя каманды ад арганізацый і прадпрыемстваў раёна прадэманструюць свае веды, эрудыцыю і акцёрскія здольнасці.

1 чэрвеня ў 13.00 -- на адкрыты фестываль дзіцячай творчасці «Планета дзяцінства».

8 мая
Чысцінскі СДК – працуе выстава «Вайна. Народ. Перамога» (адкрыта да 14 мая)
Раёўскі СДК, 13.00 – радыёгазета «Мінулых гадоў святая памяць»; 20.00 – танцавальны спектакль «Дарогамі вайны...»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – віншаванне на даму «Успомнім тых, хто перамог» (в. Пекары); 18.00 – акцыя «Свечка памяці»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Памятае сэрца, не забудзе ніколі» ў клубе ветэранаў працы «На-
дзея»

Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – конкурс чытальнікаў «З чаго пачынаецца памяць пра вайну»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – вечар «Памяць у майскія дні нашы душы непакоіць»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – вечар-ушанаванне памяці аб ветэранах Вялікай Айчыннай вайны «Ёсць памяць, якой не будзе забыцця»

9 мая
Пранчэйкаўскі СДК, 9.00 – мітынг «Нязгасная памяць пакаленняў»; 10.30 – канцэрт «Пераможны майскі вальс»
Яхімоўшчынскі СК, 9.00 – мітынг-рэквіем «Рэха вайны»; 14.00 — святочны канцэрт «Нам жыць і помніць»
Відзеўшчынскі СДК, 9.30 – мітынг «Времен соединительная нить»
Раёўскі СДК, 10.00 – мітынг; 12.00 — святочны канцэрт «На прывале»

Маркаўскі СДК, 10.00 – мітынг-рэквіем «Ніколі не забудзем», (аг. Маркава); 12.00 – канцэрт «Поклонимся великим тем годам»
Хоўхлаўскі СДК, 10.00 (аг. Хоўхлава) – мітынг «У памяці граніту»; 11.00 (СДК) – канцэрт «Майскі вальс»
Дубраўскі СДК, 10.00 – мітынг «Жыць і памятаць»; 12.00 — музычная праграма «Мы памятаем і ганарымся»
Гарадоцкі СДК, 10.00, (аг. Гарадок) – мітынг «Мы памятаем! Мы ганарымся!»; 12.00 (СДК) — святочны канцэрт «Памяць пра вайну ў песнях ажывае»

Красненскі СДК, 10.00 – мітынг «Хвіліна памяці»; 10.30 – канцэрт «Захаваем памяць назаўсёды»
Беразінскі СДК, 10.00 – мітынг-рэквіем «Во славу Отчизны»; 11.00 — святочны канцэрт «Ззяй у стагоддзях, Вялікая Перамога!»; 20.00 — святочны вечар адпачынку
Заскавіцкі СДК, 10.00 (аг. Заскавічы) – мітынг «Мы памятаем»; 11.00 (СДК) – канцэрт «Ніколі не забудзем»
Палачанскі СДК, 10.30 – акцыя памяці «Бессмертный полк»; 11.00 — мітынг-рэквіем «Памяці загінулых»; 11.30 – канцэрт «Рэха вайны»

Аляхновіцкі СДК, 11.00 – мітынг «Жыве Перамога ў пакаленнях»; 19.00 – канцэрт «Песні ваенных гадоў»; 20.00 — танцавальная праграма «Вальс Перамогі»
Хажоўскі СДК, 11.00 – мітынг «Ты памятай»; канцэрт «Перамога адна на ўсіх»
Турэц-Баярскі СДК, 12.00 – канцэрт «Дзень Перамогі»
Пятроўшчынскі СДК, 11.00 – мітынг «Гартаючы летапіс…»; 13.00 — выстава малюнкаў «Вайна вачамі дзяцей»; 15.00 — канцэрт «Звініць Перамогай май квітнеючы»

Путнікаўскі СКБ, 11.00 – тэматычная праграма «Захаваем у памяці»
Чысцінскі СДК, 12.00 – мітынг «Святло пераможнага агню»; 13.00 — канцэрт да Дня Перамогі «Кветкі Вялікай Перамогі»
Лебедзеўскі СДК, 13.00 – святочны канцэрт «Памяць»

10 мая
Беразінскі СДК, 12.00 – выязны канцэрт «Вам наша прывітанне» (в. Укропава)
Дубраўскі СДК, 16.00 – музычная праграма «Бацькава хата»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – тэматычная праграма «Немеркнущий подвиг»
Маркаўскі СДК, 17.00 – круглы стол «Любоў. Паэзія. Вайна»

11 мая
Пранчэйкаўскі СДК – адкрыта фотавыстава «Сямейны альбом» (працуе да 19 мая)
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – канцэрт «Мая шчаслівая сям’я»; 17.00 – конкурсная забаўляльная праграма да Міжнароднага дня сям’і «Сямейнае падарожжа»
Чысцінскі СДК, 14.00 – конкурсная гульнявая праграма «Падарожжа на планету «Смехоляндию»; 19.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Планета танцаў»
Хажоўскі СДК, 14.00 – дзіцячая танцавальная гульнявая праграма «Адгадай мелодыю»;
19.00 – танцавальная праграма «Forever young»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – сямейнае свята «Сямейная акадэмія»
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – прафілактычная пазнавальная праграма «Сацыяльная актыўнасць у жыцці падлетка»
Гарадоцкі СДК, 18.00 – танцавальная шоу-праграма «Хваля добрага настрою»

Турэц-Баярскі СДК, 18.00 – танцавальная праграма
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – літаратурна-музычная кампазіцыя «Франтавыя лісты»
Палачанскі СДК, 19.00 – вечар танцаў «Каму за...»
Беразінскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «Добры настрой»
Яхімоўшчынскі СК, 20.00 – танцавальная праграма «Песні 90-х»

12 мая
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – святочная праграма да Міжнароднага дня сям’і «Пад шчаслівым дахам жыцця»
Заскавіцкі СДК, 11.00 – выстава «Я малюю свет»
Гарадоцкі СДК, 12.00 – гадзіна памяці «Іх імёны забыць нам нельга»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – інтэлектуальная квэст-гульня «Што? Дзе? Калі?»
Радашковіцкі ЦКіА – працуе выстава дзіцячых малюнкаў «Мая сям’я» (адкрыта да 19 мая)

14 мая
Палачанскі СДК, 13.00 – круглы стол «Здароўе – гэта поспех»

15 мая
Аляхновіцкі СДК, 11.00 – выстава малюнкаў «Мая сям’я»
Беразінскі СДК, 12.00 – конкурс малюнкаў «Мая любімая сям’я»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – конкурс малюнкаў «Сем «Я»
Чысцінскі СДК, 12.00 – кніжная выстаўка «Пад знакам любові і вернасці»
Заскавіцкі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Мая сям’я»

Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – творчы конкурс работ сумеснай творчасці дзяцей і бацькоў «Гармонія сумеснага таленту»
Красненкі СДК, 15.00 – сустрэча з урачом Красненскай амбулаторыі «Здаровая нацыя – багацце дзяржавы»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – конкурс «Сям’я – гэта 7 «Я»; 17.30 — конкурс малюнкаў «Калі мая сям’я са мной»

17 мая
Турэц-Баярскі СДК, 16.00 – круглы стол «Мая сям’я – самае дарагое»
Красненскі СДК, 16.00 – забаўляльная праграма «Вясёлыя старты»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – вечар адпачынку для мнагадзетных сем’яў «Мы разам»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – святочная праграма да Дня сям’і «У надзейным лабірынце сямейнага шчасця»
Відзеўшчынскі СДК, 17.30 – музычна-забаўляльная праграма «Сям’я... Як шмат у гэтым слове для сэрца мілага злілося». Адкрыта выстава фотаздымкаў «Вось такая мая сям’я»
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый «Свет пачынаецца з сям’і»

18 мая
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – спартыўна-забаўляльная праграма «Мая сям’я» (адкрытая пляцоўка)
Яхімоўшчынскі СК, 14.00 – забаўляльная гульнявая праграма «Па-
спрабуй, дагані»

19 мая
Раёўскі СДК, 13.00 – велапрабег «Дзень сямейнага адпачынку»
Беразінскі СДК, 14.00 – забаўляльная праграма «Забегі паўзункоў»

22 мая
Палачанскі СДК, 14.00, адкрытая пляцоўка – рухавыя гульні на свежым паветры
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Каб жыццё працягвалася» ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 –  пазнавальная конкурсная гульнявая праграма «Усялякае рамяство»
Красненкі СДК, 17.00  – бацькоўскі лекторый «Небяспека інтэрнэту»

23 мая
Гарадоцкі СДК, 16.00 – круглы стол «Глядзі ў будучыню – жыві сёння»
Раёўскі СДК, 16.30 – тэматычная прафілактычная праграма на тэму здаровага ладу жыцця «Жыць!»

24 мая
Палачанскі СДК, 14.00 – дзень здароўя «Хуткі мяч для ўсіх»
Беразінскі СДК, 14.00 –  пазнавальная забаўляльная праграма «Хачу ўсё ведаць»
Красненкі СДК, 15.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Маленькі крок у вялікае жыццё»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – гутарка «Бяспека на вадзе»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гутарка «П’янства – прычына насілля ў сям’і»
Яхімоўшчынскі СК, 17.00 – дзень здароўя

25 мая
Аляхновіцкі СДК, 12.30 – канцэртная праграма
Чысцінскі СДК, 14.00 – гульнявая забаўляльная праграма «У краіне Смяшарыкаў»; 19.00 – танцавальная праграма «Гарачыя танцы»
Пятроўшчынскі СДК, 15.00 – тэматычная сустрэча «СНІД -- жудасная хвароба»

Гарадоцкі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Вяснушкі-весялушкі»; 20.00 – танцавальная праграма «Вясенні настрой»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – пазнавальная праграма «Той, хто курыць, -- мішэнь для туберкулёзу»
Хажоўскі СДК, 19.00 –  танцавальная праграма «Давай, танцуй!»
Палачанскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Спяваем пад гітару»
Яхімоўшчынскі СК, 20.00 – танцавальная праграма

26 мая
Путнікаўскі СДК, 11.00 – конкурс «Сем шчаслівых сяброўскіх «я»
Беразінскі СДК, 12.00 – дыспут «Што значыць быць патрыётам»
Палачанскі СДК, 13.00 – экалагічная экскурсія «На прыроду»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – сюжэтна-ролевая праграма «Суперзолушка-2019»

Хажоўскі СДК, 14.00 – спартыўная забаўляльная праграма «Хутчэй за вецер»
Пранчэйкаўскі СДК, 14.00 – прафілактычнае мерапрыемства «Пастаў заслону тытунёваму дыму»
Заскавіцкі СДК, 17.00 -- гульнявая забаўляльная праграма «Разам весела гуляць»

29 мая
Красненскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Карпарацыя цудаў»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – гутарка «Урок жыцця»
Беразінскі СДК, 16.00 – канцэрт «Да пабачэння, дзіцячы сад!»

30 мая
аг. Аляхновічы, 14.00 – акцыя «Моладзь супраць цыгарэты»
Красненскі СДК, 14.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Бывай, планета «Пачатковая школа»
Хажоўскі СДК, 14.00 – лекцыя «Правілы паводзін на вадзе»
Путнікаўскі СКБ, 16.30 – тэматычная праграма «Правы ведай, абавязкі не забывай»

31 мая
Беразінскі СДК, 10.00 – свята «Апошні званок»
Пранчэйкаўскі СДК, 10.00 – свята апошняга званка «Школа, да новых сустрэч!»; 10.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Ура! Канікулы!»
Красненскі СДК, 14.00 – пазнавальная праграма «Наш край»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – канцэртная праграма «Вось і лета прыйшло»
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – забаўляльная праграма «Ура! Канікулы!»
Аляхновіцкі СДК, 17.00 – канцэртная танцавальная праграма «Лета, наперад!»

1 чэрвеня
Пранчэйкаўскі СДК, 10.00 – свята дзяцінства «Планета дзяцінства»
Аляхновіцкі СДК, 12.00 – тэатралізаваная забаўляльная праграма «Рознакаляровае дзяцінства»; 13.00 – канцэртная праграма «Вясёлка планеты дзяцінства»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – канцэртная праграма «Усмешка дзяцінства»
Беразінскі СДК, 13.00 – пазнавальная забаўляльная праграма «Вясёлае падарожжа»
Раёўскі СДК, 13.00 – інтэрактыўная святочная праграма «Свята дзяцінства»

Чысцінскі СДК, 13.00, адкрытая пляцоўка – квэст-гульня «У пошуках скарбаў»; 14.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Падорым шар зямны дзецям»; 15.00 – канцэртная праграма «Танцы, спевы, сяброўства – вось што трэба дзецям!»
Палачанскі СДК, 13.30 – прафілактычная гутарка «Правілы дарожнага руху»; 19.00 – танцавальная праграма

Красненскі СДК, 14.00 – канцэртная праграма «Ах, дзяцінства!»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – свята «Мілы край дзяцінства, гэта ты і я»
Хажоўскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Дзеці – кветкі жыцця!»; 19.00 – танцавальная праграма «Давідна!»
Яхімоўшчынскі СК, 15.00 – гульнявая праграма «Падарожжа ў краіну дзяцінства»; 20.00 – танцавальная праграма «Лета кліча»

2 чэрвеня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – забаўляльная праграма «Мілы край дзяцінства»
Беразінскі СДК, 12.00 – конкурс творчых работ «Захаваем радзіму для нашчадкаў»
Палачанскі СДК, 12.00 – конкурс «Су-
зор’е талентаў»
Раёўскі СДК, 12.00 – радыёканцэрт рэтра-групы «Наслаждение»

Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – забаўляльная праграма «Сонца, паветра і вада – нам без іх пражыць нельга»
Гарадоцкі СДК, 13.00 – гульнявая праграма «Ура! Канікулы!»
аг. Яхімоўшчына, 14.00 – экалагічная экскурсія «Падарожжа ў казачны лес»
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – тэатралізаванае прадстаўленне «Сонейка ў далоньцы»
Маркаўскі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Ура! Канікулы!»

* У плане магчымыя змены

 

Прочитано 5392 раз Последнее изменение 01.05.2019 8:22
Лилия Липницкая

Редактор интернет-сайта

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить