01.02.2019 8:29

Что предлагают дома культуры в феврале

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в феврале 2019 года.

Что предлагают дома культуры в феврале "Маладзечанская газета"

 


15 лютага
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – гульня-падарожжа «Цар гары»
Дубраўскі СКБ, 16.00 – музычная праграма «Яркі свет, які я люблю!»
Красненскі СДК, 16.00 – вечар-сустрэча да Дня памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў «Урок мужнасці»

Гарадоцкі СДК, 17.00 – тэматычная праграма «Правілы бяспечных паводзін»
Відзеўшчынскі СДК, 17.30 – музычная танцавальная праграма «Шоу танцуючых парасонаў і мыльных бурбалак»

16 лютага
Гарадоцкі СДК, 17.00 – гістарычная праграма «З куфраў былінных»; 19.00 – танцавальная праграма
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – прафілактычная размова «Беражыце свае лёгкія, прафілактыка сухотаў»

Путнікаўскі СКБ, 18.00 – вечар адпачынку
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар адпачынку «Мы зноў разам»
Палачанскі СДК, 19.00 – тэматычны вечар адпачынку «Дзень закаханых»
Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Знайдзі пару»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – шоу-праграма «Зорка кахання ад святога Валянціна»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма да Дня ўсіх закаханых «Самая дружная пара»

Красненскі СДК, 19.00 – танцавальны вечар адпачынку
Беразінскі СДК, 20.00 – тэматычная танцавальная праграма «Зімовы вернісаж»
Раёўскі СДК, 20.00 – тэматычная танцавальная праграма «Свет закаханых»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – тэматычная танцавальная праграма «Дзень святога Валянціна»

17 лютага
Беразінскі СДК, 12.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Падарожжа ў краіну казак»
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – сямейная спартыўная праграма «Нашы сані едуць самі»
Гарадоцкі СДК, 14.00 – выстава сямейных фатаграфій «Погляд у мінулае бацькоў»
Дубраўскі СКБ, 14.30 – музычная праграма «Вёсачка мая»

Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – дабрачынная акцыя для людзей з абмежаванымі магчымасцямі «Нашы сэрцы хворым людзям»
Путнікаўскі СКБ, 16.00 – пазнавальная праграма «Калі СНІД не перадаецца»


20 лютага ў 17.30 — у літаратурна-музычную гасцёўню «Матчына мова вуснамі жанчын». У праграме: музычныя выступленні, дэкламацыя вершаў, сустрэча з беларускімі паэтэсамі (удзел у вечарыне прымуць Тамара Бунта, Таццяна Атрошанка, Лідзія Гардынец, Тамара Аўсяннікава, Святлана Капуцкая); беларускія песні ў выкананні аматарскага аб’яднання «Бабулі ХХІ стагоддзя»; майстар-клас па беларускіх народных танцах этнаграфічнага клуба «Кола». Уваход вольны.

21 лютага ў 19.00 – на канцэртную праграму беларускага паэта-песенніка Кастуся Цыбульскага «Зямля бацькоў – сыноў зямля». У творчым вечары прымуць удзел артысты беларускай эстрады Дар’я Хмяльніцкая, Аляксандр Саванец, Анастасія Васіленка, Яўген Хаменка.

22 лютага ў 17.30 — на святочны канцэрт да Дня абаронцаў Айчыны «Мужнасць, доблесць і гонар». Лепшыя песні і добры настрой падорыць народны хор ветэранаў вайны і працы «Надзея».

20 лютага
Заскавіцкі СДК, 11.00 – выстава дзіцячых работ «Беларусь у малюнках»
Яхімоўшчынскі СК, 16.00 – конкурс малюнкаў «Мой тата самы лепшы»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «У вольны час» у клубе ветэранаў працы «Надзея»

Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – забаўляльная гульнявая праграма «Вуліца радасці»
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – літаратурна-музычная праграма «Славутыя таленты зямлі беларускай»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – тэматычная гутарка з удзелам медыцынскіх работнікаў «Сям’я і дзяцінства»

21 лютага
Беразінскі СДК, 12.00 – конкурс малюнкаў да Дня абаронцаў Айчыны «Самым мужным прысвячаецца»
Красненскі СДК, 14.00 – гульнявое падарожжа «У краіне казак»
Заскавіцкі СДК, 14.00 – конкурс «Служыць Айчыне»
Дубраўскі СКБ,15.30 – дзіцячая гульнявая праграма «Я твой сябар і ты мой сябар»
Хажоўскі СДК, 17.00 – дзіцячая гульнявая праграма «Будучы абаронца»
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – конкурс малюнкаў «Дарога і я»
Маркаўскі СДК, 17.00 – конкурс чытальнікаў «Мой любімы верш»

22 лютага
Беразінскі СДК, 15.00 – брэйн-рынг «Мая радзіма Беларусь»
Пранчэйкаўскі СДК, 15.00 – канцэрт «Будзем віншаваць хлопчыкаў»
Дубраўскі СКБ, 15.30 – кніжная выстава «К. Крапіва. Жыццё і творчасць»
Путнікаўскі СКБ, 16.00 – тэматычная праграма «Дом дружбы»
Палачанскі СДК, 16.00 – «агеньчык» да Дня абаронцаў Айчыны «Для вас, мужчыны»;18.00 – танцавальная праграма «Для тых, каму за…»

Аляхновіцкі СДК, 16.00 – конкурс «Наш салдат розумам і сілай багаты»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўнае свята «Ану, хлопцы і таты!»; 18.00 – музычная праграма «Дзень абаронцаў адважных»
Яхімоўшчынскі СК, 17.00 – фотавыстава «Нашы любімыя таты»
Чысцінскі СДК, 17.00 – святочны канцэрт «Са святам, абаронцы!»
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – канцэрт да Дня абаронцаў Айчыны «Віншуем, вітаем, жадаем!»

23 лютага
Аляхновіцкі СДК, 12.30 – святочны канцэрт «На варце міру і дабра»; 19.00 – вечар адпачынку «Аты-баты»
Путнікаўскі СКБ, 13.00 – канцэрт да Дня абаронцаў Айчыны «Мы вас віншуем!»
Хоўхлаўскі СДК, 13.00 – канцэрт «23 лютага»; 15.00 — віншаванні на даму «Абаронцам Айчыны прысвячаецца...»

Беразінскі СДК, 15.00 – тэматычная выстаўка «Вобраз салдата-абаронцы»; 16.00 – тэматычная танцавальная праграма «Джэнтльмен-шоу»
Пранчэйкаўскі СДК, 15.00 – канцэрт творчых калектываў Пятроўшчынскага СДК «Для мужчынскай кампаніі»
Красненскі СДК, 16.00 – конкурс «Містар-2019»; 19.00 – танцавальны вечар адпачынку
Хажоўскі СДК, 16.00 – дзіцячая танцавальная праграма «Ану, хлопчыкі!»; 19.00 – конкурсная танцавальная праграма «Служу Айчыне!»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – канцэрт да Дня абаронцаў Айчыны «Для вас, мужчыны!»; 18.00 — танцавальная праграма

Палачанскі СДК, 18.00 – выязныя віншаванні з Днём абаронцаў Айчыны; 19.00 – тэматычная танцавальная праграма «Мужчынскае сёння свята»
Раёўскі СДК, 19.00 – канцэрт «Абаронцам Айчыны прысвячаецца»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная гульнявая праграма «Нашы абаронцы»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – танцавальная праграма «23 лютага»

24 лютага
Беразінскі СДК, 12.00 – гадзіна карыснай інфармацыі «Хачу ўсё ведаць»
Чысцінскі СДК, 12.00 – святочны канцэрт «Са святам, абаронцы!»
Яхімоўшчынскі СК, 14.00 – святочны канцэрт «Нашым каханым прысвячаецца»
Маркаўскі СДК, 17.00 – выстава-конкурс малюнкаў «Мае любімыя сябры»

ДУК «Цэнтралізаваная клубная сістэма Маладзечанскага раёна» запрашае:
28 лютага ў 15.00 -- на маладзёжны конкурс «Stand Up» «Адкрыты мікрафон-2019». Stand Up – гумар, заснаваны на рэальных падзеях, гэта антыдэпрэсант, які не патрабуе рэцэпта. Вы будзеце смяяцца і бачыць у жартах сябе! Прыходзьце! Уваход вольны.

2 сакавіка ў 16.00 – на сустрэчу з усенародна любімым артыстам Сяргеем СЛАВЯНСКІМ, якая адбудзецца ў канцэртнай зале цэнтралізаванай клубнай сістэмы.

26 лютага
Хажоўскі СДК, 14.30 – тэатралізаванае прадстаўленне «Вучань ведзьмака»

27 лютага
Палачанскі СДК, 10.30 – псіхалагічны трэнінг; 18.00 – турнір па більярдзе
Беразінскі СДК, 11.00 – конкурс работ з паперы «Крылатыя сябры»
Яхімоўшчынскі СК, 11.00 – гульнявая праграма «Па дарозе добрага здароўя»
Чысцінскі СДК, 16.00 – вечар адпачынку «У старасці свае радасці» ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўная ролевая гульня «Добрыя манеры»
Маркаўскі СДК, 17.00 – інфармацыйная праграма «Здаровы лад жыцця»

28 лютага
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – гульня «Святлафор»
Палачанскі СДК, 14.40 – віктарына для вучняў 5-7 класаў, прысвечаная здароваму ладу жыцця «Што? Дзе? Калі?»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – прафілактычная размова «Алкаголю – не!»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – прафілактычная праграма «Наркаманія – жудасны твар бяды»
Путнікаўскі СКБ, 16.30 – тэматычная праграма «Прававы статус падлетка»
Красненскі СДК, 17.00 – гутарка «Насенне і ўраджай»
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – конкурсная забаўляльная праграма «Вясёлыя «валянцінкі»

1 сакавіка
Путнікаўскі СКБ, 10.30 – конкурс работ з прыроднага матэрыялу «Жывуць майстры ў нашай вёсцы»
Заскавіцкі СДК, 11.00 – майстар-клас «Паштоўкі сваімі рукамі» (на базе дзіцячага сада -- базавай школы)
Гарадоцкі СДК, 14.00 – выстаўка «Бабулін куфар»
Красненскі СДК, 15.00 – майстар-клас па вырабах са скуры «Жаночыя ўпрыгажэнні»

Дубраўскі СКБ, 16.00 – музычная праграма «Наркотыкі – гэта бяда!»
Раёўскі СДК, 16.30 – акцыя да Міжнароднага дня барацьбы з наркаманіяй і незаконным абаротам наркотыкаў «Даецца жыццё адзін толькі раз»
Відзеўшчынскі СДК, 17.30 – адкрыты дыялог з падлеткамі да Міжнароднага дня барацьбы з наркаманіяй і незаконным абаротам наркотыкаў «Наркотыкі: што гэта?»

2 сакавіка
Пранчэйкаўскі СДК – выстава плакатаў «Стоп-наркотык» (2-3 сакавіка)
Раёўскі СДК – выстава дзіцячых малюнкаў да Міжнароднага жаночага дня «Вясновы настрой» (2-8 сакавіка)
Радашковіцкі ЦКіА – выстава дзіцячых малюнкаў «Мама – сонейка маё» (2-11 сакавіка)
Гарадоцкі СДК, 14.00 – фотаконкурс «Мама, жанчына любімая»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – сюжэтна-тэатралізаваная праграма «Вадэвіль-па-Пятроўшчынску» (адкрытая пляцоўка)
Відзеўшчынскі СДК, 15.00 – акцыя да Міжнароднага дня запалкі «Запалка не цацка»

Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – адкрыты дыялог на тэму «Падлеткавы суіцыд»
Радашковіцкі ЦКіА, 18.00 – танцавальная забаўляльная праграма Пранчэйкаўскі СДК,
18.00 – інфармацыйная гадзіна «Тэрыторыя, свабодная ад наркотыкаў»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Вясновы настрой»
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Дзяўчынкі-цукеркі»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Весялосці час»
Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Вясновыя рытмы»

3 сакавіка
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – флэшмоб «За чыстае паветра без папярос»
Беразінскі СДК, 12.00 – гульнявая пазнавальная віктарына «Вучымся быць здаровымі»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – гульнявая праграма «Спартыўны барометр добрага настрою»

* У плане магчымыя змены.

Прочитано 1860 раз Последнее изменение 01.02.2019 8:29
Лилия Липницкая

Редактор интернет-сайта

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить