02.01.2019 10:25

Что предлагают дома культуры в январе

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в январе 2019 года.

Что предлагают дома культуры в январе "Маладзечанская газета"

3 студзеня
Чысцінскі СДК, 12.00 – выстава «Цацкі для навагодняй ёлкі»
Путнікаўскі СКБ, 13.00 – гульнявая праграма «Сняжынкі на далоні»

4 студзеня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – праграма «Па навагоднюю мару»
Палачанскі СДК, 14.00 – конкурс малюнкаў на шкле «Зімовыя забавы»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – праграма «Игрушек новогоднее мерцание»

5 студзеня
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Казкі з казачнай хаткі»
Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Навагодняя карусель»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Снежныя хіты»

6 студзеня
Заскавіцкі СДК, 13.00 – пазнавальная праграма «У карагодзе свят»
Хажоўскі СДК, 14.00 – віншавальная праграма «Ой, Калядачкі! Бліны, аладачкі!»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – канцэрт «Калядны калейдаскоп»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Калядкі, калядкі – бліны ды аладкі»
Путнікаўскі СКБ, 17.00 – гульнявая праграма «Каляды»

16 студзеня
Путнікаўскі СКБ, 11.00 – турнір знаўцаў казак «У госці да братоў Грым»
Гарадоцкі СДК, 16.00 – круглы стол «Багацце жыцця – сям’я»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Вадохрышчанскія забаўкі» ў клубе ветэранаў працы «Надзея»

17 студзеня
Беразінскі СДК, 14.00 – кіналекторый «ВІЧ/СНІД – рэальнасць ці выдумка»
Заскавіцкі СДК, 14.00 – спартыўная забаўляльная праграма «Снежная крэпасць»
Палачанскі СДК, 14.00 – гутарка з медыцынскім работнікам «Прафілактыка абмаражэння ў зімовы перыяд»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – пазнавальная прафілактычная праграма «Помні і ведай: гэта не тваё»
Маркаўскі СДК, 17.00 – канцэрт «Вы наш гонар» у рэспубліканскім санаторыі «Вяжуці»

18 студзеня
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – мастацкая выстава «І загаварыла творчая душа»
Красненскі СДК, 14.00 – пазнавальная праграма «Лясная штучка»
Палачанскі СДК, 14.00 – музычная віктарына «Мелодыі дзяцінства»
Хажоўскі СДК, 15.00 – дзіцячая гульнявая праграма «У гасцях у казкі»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – літаратурная гульня «Цуды працягваюцца»

19 студзеня
Яхімоўшчынскі СК, 14.00 – спартыўная праграма «Зімовы марафон»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – музычны вечар «Неяк раз у Вадохрышчанскі адвячорак»
Пятроўшчынскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку для пажылых людзей «З мудрым разгаварыцца, што мёду напіцца»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма «Таня, Танечка, Танюша...»

Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Let’s Dance»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – танцавальная шоу-праграма «Наперад у будучыню»

Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Маркаўскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Здаровы лад жыцця»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Круче всех»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Танцуючыя сэрцы»

20 студзеня
Беразінскі СДК, 13.00 – пазнавальная віктарына «Сугучча мовы беларускай»

23 студзеня
Гарадоцкі СДК, 16.00 – спартыўная гульнявая праграма «Хто на санках! Хто на лыжах!» (адкрытая пляцоўка)
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Мелодыі нашай маладосці» ў клубе ветэранаў працы «Надзея»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – спартыўная праграма «Шайбу, шайбу!»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Сучасныя акорды»

24 студзеня
Раёўскі СДК, 11.00 – забаўляльная праграма «Урок ветлівасці»

25 студзеня
Беразінскі СДК, 10.00 – конкурс творчых работ «Зімовыя матывы»
Хажоўскі СДК, 11.00 – выстава вырабаў «Зрабі сам»
Путнікаўскі СКБ, 16.00 – конкурс «Мы лепім Снегавіка»

Раёўскі СДК, 16.00 – святочны канцэрт «Таццянін дзень»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гульнявая праграма «Апошні герой»
Гарадоцкі СДК, 18.00 – «агеньчык» «Таццянін дзень»
Лебедзеўскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «Якія нашы гады...»

26 студзеня
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – вечар сямейнага адпачынку
Маркаўскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «Тытунь – вораг»
Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – шоу-праграма «Ох, гэтыя мілыя Таццяны!»
Палачанскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Таццянін дзень»

Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – танцавальная праграма «Дыскатэка 90-х»
Хажоўскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма «Музыка нас звязала»
Раёўскі СДК, 19.00 – святочная танцавальная праграма
Гарадоцкі СДК, 19.00 – танцавальнае караоке «У зімовы надвячорак»
Чысцінскі СДК, 19.00 – танцавальная забаўляльная праграма «Студэнцтва — выдатная пара»

Красненскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – забаўляльная праграма «Танцавальны марафон»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Зімовыя мелодыі»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Таццянін дзень»

27 студзеня
Пранчэйкаўскі СДК, 12.00 – конкурс снежных скульптур «Снегавік-2019»
Заскавіцкі СДК, 13.00 – гульня-падарожжа «Чароўныя сляды»
Гарадоцкі СДК, 14.00 – канцэрт «Чароўныя мелодыі зімы»

Беразінскі СДК, 14.00 – гульнявая экскурсія «Экалагічная краязнаўчая старонка»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – сюжэтная гульнявая праграма «Свята ружовай мары»
Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – спаборніцтвы «Снежны снайпер»

Ці ведаеце вы, што такое «Спеўны сход»? Гэта не толькі творчыя сустрэчы, але і ўнікальная магчымасць сабрацца разам, каб паспяваць беларускія песні. Калі вы спяваеце застольныя песні альбо ведаеце беларускія народныя, хочаце пачуць новыя творы — прыходзьце да нас! Этнаграфічны клуб «Кола» запрашае 1 лютага ў 18.30 на «Застольны спеўны сход» Спецыяльны госць –  сталічны фольк-гурт «Рада».

30 студзеня
Гарадоцкі СДК, 16.00 – прафілактычная размова «У чым сэнс жыцця?»
Хажоўскі СДК, 16.00 – канцэртная праграма «Хажаўлянка»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку «Нас старасць дома не застане» ў клубе ветэранаў працы «Надзея»

31 студзеня
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гульня-спаборніцтва «Падарожжа па планеце Дзяцінства»

1 лютага
Дубраўскі СКБ, 15.30 – дзіцячая музычная праграма «Сардэчна за-
прашаем, сэр!»
Путнікаўскі СКБ, 16.00 – літаратурна-музычная гульня «Загадкі казачнага доміка»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – акцыя «Дзень пазітыву»

2 лютага
Гарадоцкі СДК, 13.00 – конкурсная гульнявая праграма «Здаровым быць выдатна!»
Беразінскі СДК, 15.00 – вечар сустрэчы школьных сяброў «І школьны вальс зноў гучыць для нас»
Пятроўшчынскі СДК, 16.00 – вечар сустрэчы выпускнікоў «Много лет спустя...»
Заскавіцкі СДК, 18.00 – тэматычны вечар «Ведай свае правы»

Путнікаўскі СКБ, 18.00 – танцавальная праграма
Чысцінскі СДК, 18.00 – вечар сустрэчы выпускнікоў у Чысцінскай СШ
Маркаўскі СДК, 18.00 – вечар адпачынку «Як выдатна, што ўсе мы тут сёння сабраліся»
Хоўхлаўскі СДК, 18.00 – літаратурная віктарына «Птушыная азбука»
Красненскі СДК, 19.00 – тэматычны вечар адпачынку «Выпускнікі»
Пранчэйкаўскі СДК, 19.00 – вечар сустрэчы школьных сяброў

Яхімоўшчынскі СК, 19.00 – вечар «Сустрэча сяброў»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – вечар «Здравствуй, одноклассник!»
Хажоўскі СДК, 19.00 – вечар для выпускнікоў «Танцуй, пакуль малады!»
Палачанскі СДК, 19.00 – праграма «Аднакласнікі оф-лайн»

Пятроўшчынскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Турэц-Баярскі СДК, 19.00 – танцавальная праграма
Беразінскі СДК, 20.00 – тэматычная праграма «І зноў усе разам»
Лебедзеўскі СДК, 20.00 – праграма «Вечар сустрэчы»
Аляхновіцкі СДК, 20.00 – вечар адпачынку «Забытая мелодыя дзяцінства»

3 лютага
Беразінскі СДК, 12.00 – літаратурна-музычная кампазіцыя да Года малой радзімы «Край сэрцу мілы»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – танцавальная гульнявая праграма «Вясёлая завіруха»
Яхімоўшчынскі СК, 16.00 – экалагічная экскурсія «Казкі зімовага лесу»
Путнікаўскі СКБ, 16.40 – прафілактычная пазнавальная праграма «Наркаманія – гэта бяда»

У праграме магчымыя змены.




Прочитано 1659 раз Последнее изменение 02.01.2019 10:25
Соб. инф.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить